Partnerzy serwisu:

Fala upałów w Europie uderza też w kolej

Artur Bogdanowicz, Jakub Madrjas 19.07.2022 2,7k

Fala upałów w Europie uderza też w kolej
Fot. Network Rail
W zachodniej części Europy panuje kolejna już fala upałów. Są już ofiary śmiertelne, skutki dotykają też gospodarek. Odwoływane są pociągi na wielu liniach kolejowych. 
Kolejna w tym roku fala upałów w pierwszej kolejności dotarła do Hiszpanii, Portugalii i Grecji, gdzie temperatury znacznie przekroczyły 40 stopni Celsjusza. Do opuszczenia domów zostało zmuszonych już 25 tysięcy osób. W samej Hiszpanii wybuchło już ponad 30 pożarów, które zabiły co najmniej dwie osoby. Premier kraju wiąże to bezpośrednio z kryzysem klimatycznym.  Brytyjczycy zamykają magistralę kolejową z powodu upału

W Wielkiej Brytanii zarządca infrastruktury Network Rail podjął decyzję o całkowitym zamknięciu magistrali East Coast Main Line pomiędzy stacjami Londyn King’s Cross i Leeds od dzisiejszego południa do wieczora. Jak tłumaczy, prognozowane temperatury przekraczają parametry, dla których przygotowana jest infrastruktura.

Niemiecka kolej umożliwia przebukowanie biletów

Z uwagi na kulminację fali upałów we wtorek i środę, Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) oferują posiadaczom biletów na przejazdy 19.07 i 20.7 możliwość przejazdu w innym terminie. Nie jest wymagane żadne poświadczenie biletu, wykorzystać go można na przejazd daną trasą do 27 lipca – z oferty tej skorzystać mogą bez ograniczeń posiadacze biletów w ofertach specjalnych. Wymienić bezpłatnie można również miejscówkę. Według niemieckich służb meteorologicznych szczególnie wysokie temperatury odnotowane zostaną we wtorek w południowej, a w środę w północnej części kraju.

Związek pracowników kolei EVG zauważa, że podczas fali upałów w 2019 roku tylko jednego dnia anulowano 88 pociągów w całej relacji, zaś 111 składów pojechało trasą skróconą. Spowodowane to zostało awariami klimatyzacji w pojazdach, awariami nastawni czy samych lokomotyw. W tym roku sytuację pogarsza spora liczba objazdów na skutek planowanych i nieplanowanych prac remontowych oraz duża liczba zwolnień lekarskich wśród personelu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony