Partnerzy serwisu:

Fablok z nowym właścicielem

Witold Urbanowicz 22.03.2019 8,5k

Fablok z nowym właścicielem
Zdjęcie z 2005 r.fot. Fablok
Mieszcząca się we Chrzanowie fabryka lokomotyw Fablok, która znajdowała się w upadłości likwidacyjnej, ma nowego właściciela. Majątek w toku przetargu ogłoszonego przez syndyka nabyła firma Martech Plus, która mieści się w Łaziskach Górnych.
Na majątek przedsiębiorstwa składa się ok. 20 ha terenów przemysłowych i kilkanaście tys. metrów kwadratowych hal z wyposażeniem. – Niestety, obiekty i urządzenia, przez długie lata pozbawione należytej opieki i ochrony, znajdują się w bardzo złym stanie. Proces doprowadzenia zakładu do standardów współczesnego rynku branży kolejowej wymagać będzie czasu i ogromnych nakładów finansowych – powiedział PAP-owi Marcin Mistarz, właściciel firmy.

Marcin Mistarz zapowiedział, że strategiczne plany i profil funkcjonowania przedsiębiorstwa będzie dostosowany do wymogów i zmian zachodzących w branży kolejowej. Jednocześnie nie wykluczył pozyskania partnera do zwiększenia skali działalności. Firma Martech Plus w swojej ofercie ma produkty m.in. dla górnictwa (Ognioszczelne stacje transformatorowe, kompensatory mocy biernej, rozdzielnice kopalniane, styczniki). energetyki (stacje transformatorowe, automatyczne prostownikowe i zwykłe, styczniki, lampy ognioszczelne, oprawy oświetleniowe) czy związane z oświetleniem specjalistycznym.

Fablok to najstarsza polska fabryka lokomotyw. W tym roku będzie obchodził 100-lecie istnienia. Łącznie wyprodukowała ok. 10,5 tys. parowozów i lokomotyw spalinowych. Upadłość likwidacyjną, w związku z niewypłacalnością, ogłoszono w 2013 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony