Partnerzy serwisu:

Eurowagon: Nowa alternatywa na europejskim rynku dzierżawy wagonów towarowych

art. sponsorowany 27.07.2020 2

Eurowagon: Nowa alternatywa na europejskim rynku dzierżawy wagonów towarowych
Fot. Eurowagon
Eurowagon to nowa firma założona w 2018 roku z solidną bazą kapitałową i doświadczonym zespołem. Jest spółką portfelową CEE Equity Partners Ltd, który to podmiot jest doradcą inwestycyjnym funduszy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, angażujących środki w wysokości ponad 1,2 mld dol. Członkowie zespołu Eurowagonu zostali zrekrutowani z rynku i pracowali dla znaczących firm na rynku leasingu wagonów kolejowych.
– Chcemy być nową alternatywą na skoncentrowanym rynku dzierżawy wagonów w Europie” – zapewnia Dyrektor Operacyjny, Adam Butryn. – To, że jesteśmy stosunkowo niewielką firmą, jest naszą zaletą i pozwala nam wyróżniać się dużą elastycznością, szybkością reakcji i indywidualnymi rozwiązaniami – dodaje.

– Nasza obecna flota składa się z 1000 wagonów. Pomimo trudnej sytuacji nie boimy się inwestować w nowe wagony towarowe. Uważamy, że sytuacja wkrótce się poprawi, a wtedy Eurowagon będzie miał niezbędne wagony do realizacji ważnych przewozów” – poinformowała nas Magdalena Białek, Dyrektor ds. sprzedaży.

– Właśnie zamówiliśmy prawie 400 nowych wagonów intermodalnych (kontenerowych i kieszeniowych), które zostaną dostarczone w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Nasze plany na najbliższe lata opierają się na obszernym programie inwestycji w nowoczesną flotę towarową, nie tylko w segmencie intermodalnym. Będziemy dywersyfikować naszą flotę wchodząc w inne atrakcyjne segmenty wagonów. m.in. cysterny kolejowe” – potwierdza Adam Butryn.

Na chwilę obecną firma posiada dwa oddziały: w Warszawie i Poznaniu, ale buduje również struktury na rynkach Europy zachodniej. Firma pełni również funkcje ECM dla swoich nowych wagonów, bazując na systemie utrzymania VPI.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony