Partnerzy serwisu:

Eurostar z Amsterdamu do Londynu już bezpośrednio

Michał Szymajda 27.10.2020 120

Eurostar z Amsterdamu do Londynu już bezpośrednio
Fot. Rob Dammers/CC BY 2.0/Wikimedia Commons
Od 26 października nie ma już konieczności przesiadki w Brukseli dla połączeń kolejowych Eurostar z Amsterdamu do Londynu.
Pociągi w relacji Amsterdam – Bruksela – Londyn uruchamiane są od lutego 2018, a porozumienie w sprawie przystosowania dworców Amsterdam Centraal i Rotterdam Centraal do odprawy podróżnych zmierzających bezpośrednio na wyspy zawarto latem 2020 roku. Dotąd odprawę w drodze na Wyspy trzeba było odbyć poza pociągiem w peronach brukselskiej stacji. Teraz, zarówno w Amsterdamie jak i w Rotterdamie na głównych dworcach pojawiły się terminale, które umożliwiają odprawę pasażerów poza strefę Schengen.

Pierwszy z bezpośrednich pociągów odjechał z Amsterdamu 26 października 2020 o godzinie 7:47. Eurostar uruchamia codziennie dwie pary pociągów w tej bezpośredniej relacji. Ich czas przejazdu to 4 godziny i 10 minut. Możliwa jest też podróż z przesiadką w Brukseli na starych zasadach. Ceny biletów rozpoczynają się od 46 euro. 

Na razie plany zwiększenia liczby połączeń zatrzymał koronawirus. Inauguracja bezpośrednich połączeń także odbyła się bez oficjalnych uroczystości.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony