Partnerzy serwisu:

Europejskie Forum Taborowe wystartowało!

Jakub Madrjas 19.05.2022 667

arrow
arrow
Europejskie Forum Taborowe wystartowało!
fot. Grzegorz Jurkowski
Europejskie Forum Taborowe wystartowało!
Europejskie Forum Taborowe wystartowało!
Europejskie Forum Taborowe wystartowało!
W Warszawie uroczyście otwarto IX Europejskie Forum Taborowe – najważniejszą konferencję dotyczącą taboru kolejowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaprezentowany został raport ZDG TOR, który szczegółowo analizuje trendy i wyzwania, jakie stoją przed światowymi i krajowymi producentami taboru szynowego.
Jaka będzie przyszłość rynku taborowego w Europie Środkowo-Wschodniej? Między innymi na to pytanie postarają się znaleźć odpowiedź prelegenci i paneliści IX Europejskiego Forum Taborowego, które otwarto dziś (19 maja), w Warszawie. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Adrian Furgalski, prezes ZDG TOR i przewodniczący RBF. 

– Z raportów dotyczących rynku przygotowywanych przez Urząd Transportu Kolejowego wynika między innymi, że musimy przyspieszyć zakupy nowych pojazdów. Pasażerowie widzą, że mamy wiele nowych jednostek na torach, ale tabor nam się starzeje, na przykład średni wiek lokomotywy spalinowej w przewozach pasażerskich to aż 43 lata – mówił prezes Furgalski. Odniósł się również do światowych poszukiwań narzędzi, które umożliwią nam uniknięcie katastrofy klimatycznej. – Kolej nie tylko jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, ale jednocześnie najbardziej chce nawet swój niewielki udział w emisjach redukować – podkreślił.

– Będziemy dziś rozmawiać o alternatywnych formach finansowania – o leasingu, zaciąganiu kredytów czy krajowych formach wsparcia, jednak nie ulega wątpliwości, że w najbliższych latach to środki unijne wciąż będą podstawą wymiany taboru. Stąd żal, że wciąż nie mamy środków chociażby z KPO. To olbrzymie pieniądze, które miały przyjść zanim uruchomimy Feniks czy programy regionalne. One są potrzebne wszystkim – przewoźnikom, organizatorom transportu i producentom – przypomniał gospodarz konferencji, dodając, że jeśli będziemy marnować zbudowane już moce produkcyjne z braku pieniędzy, trudniej będzie też konkurować za granicą.

Z IX Europejskiego Forum Taborowego Zespół Doradców ds. Projektów Kolejowych ZDG TOR przygotował raport, który szczegółowo analizuje trendy i wyzwania, jakie stoją przed światowymi i krajowymi producentami taboru szynowego. RAPORT MOŻNA BEZPŁATNIE POBRAĆ TUTAJ

Szczegółowe informacje o forum są natomiast dostępne na stronie: www.europeanrollingstockforum.eu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony