Partnerzy serwisu:

Europejski Rok Kolei. Do Pragi przyjedzie ICE4

Michał Szymajda 27.01.2021 3,3k

Europejski Rok Kolei. Do Pragi przyjedzie ICE4
Pociąg ICE4 na głównej stacji w Dortmundziefot. M. Szymajda
Do czeskiej Pragi na wiosnę przyjedzie skład zespolony ICE4. Będzie ciekawostką związaną z obchodami Europejskiego Roku Kolei – poinformował portal zdopravy.cz.
Przyjazd do Pragi składu zespolonego należącego do Deutsche Bahn ma być ciekawostką i formą promocji kolei z okazji Europejskiego Roku Kolei. Przy tej okazji mają być prezentowane czeskie plany budowy kolei dużych prędkości. ICE4, do którego pudła produkowane są w Polsce, we Wrocławiu, będzie udostępniony do zwiedzania.

ICE4, który budowany jest wspólnie przez Siemensa i Bombardiera, był już w Republice Czeskiej przy okazji testów na okręgu badawczym w Velimiu, ale dla szerszej publiczności dotąd nie był udostępniany. Nie ma też planów uruchamiania za ich pomocą regularnych połączeń z Czech do Niemiec. Tę usługę zapewniają, w relacjach z Pragi, wielosystemowe lokomotywy ciągnące nowoczesne wagony należące do Kolei Czeskich.

Plany obchodów Europejskiego Roku Kolei w Polsce na razie nie są szczególnie atrakcyjne dla zwykłych obywateli. Wiadomo, że do Warszawy dojedzie pociąg, który poruszać się będzie po sieci TEN-T.

Więcej na temat pociągów ICE4, rozwijających w Niemczech prędkość do 250 km/h, można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony