Partnerzy serwisu:

EU07 w barwach LTG Cargo Polska

Jakub Madrjas 29.03.2023 3,9k

EU07 w barwach LTG Cargo Polska
fot. Paweł Telega
Spółka LTG Cargo Polska pozyskała kolejną lokomotywę. Tym razem jest to EU07-155; pierwszy egzemplarz w barwach należącego do Kolei Litewskich przewoźnika, który coraz mocniej rozwija się w Polsce.
W październiku informowaliśmy o zakupieniu przez LTG Cargo Polska zmodernizowanej M62M od spółki Rail Polska. Teraz w barwach litewskiego przewoźnika pojawił się kolejny typ taboru - EU07 o numerze 155.

To bardzo interesujący egzemplarz - po 15 latach wyłączenia z eksploatacji została odkupiona od dawnych Przewozów Regionalnych przez spółkę Ponar i przywrócona do sprawności przez Olkol. Spółka ta oferowała ją klientom jako lokomotywę zastępczą na czas napraw. Teraz, po upadku Olkolu, została wydzierżawiona LTG Cargo Polska na długi okres - w związku z tym przemalowano ją w stosowne barwy.

Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Maciej Cetnerowski, dyrektor ds. rozwoju intermodalu w LTG Cargo Polska, obecnie w zasobach taborowych przewoźnika jest już 20 lokomotyw, a do końca roku będzie ich nawet 30. Najważniejsze trasy, oprócz kontraktu dla Cedrobu, to połączenia intermodalne obsługiwane lokomotywami Eurospirnter z Duisburga do Kowna (terminal Kolei Litewskich) i Sławkowa (terminal LHS). Do obsługi niezelektryfikowanego odcinka Sokółka - Trakiszki wykorzystywane są lokomotywy spalinowe. 

Spółka operuje też na połączeniach towarowych wjeżdżających na terytorium Ukrainy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony