Partnerzy serwisu:

České dráhy nie kupią Leo Expressu

Michał Szymajda 22.06.2020 4,2k

České dráhy nie kupią Leo Expressu
Fot. ms, rynek-kolejowy
České dráhy nie kupią Leo Expressu. Państwowa spółka wycofała się z pomysłu nabycia prywatnego czeskiego operatora.
Jak informuje portal zdopravy.cz, Leo Express będzie musiał poszukać innego inwestora niż České dráhy. To, że CD nie jest już zainteresowane Leo Expressem, potwierdził czeski minister transportu.

– Negocjacje w sprawie zakupu zostały zakończone, czeskie koleje nie kupią Leo Express – powiedział minister transportu Karel Havlíček. Jego słowa potwierdził rzecznik prasowy Kolei Czeskich. Oficjalna informacja na ten temat ma się pojawić w tym tygodniu.

Leo Express od dawna otwarcie mówi o poszukiwaniu inwestora strategicznego. Zakres działania firmy poszerzył się na połączenia międzynarodowe (m.in. weekendowe do Wrocławia i Krakowa), jest zainteresowany dalszą ekspansją poza Republiką Czeską, rozpoczął też obsługę połączeń lokalnych w Kraju Pardubickim trakcją spalinową, w związku z wygranym przetargiem na obsługę kilku regionalnych linii.

Mimo, że do zakupu Leo przez CD nie dojdzie, z ust ministra transportu padła deklaracja jak najlepszej współpracy między państwową firmą a prywatnym operatorem. Czas pokaże na czym miałaby polegać.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony