Partnerzy serwisu:

České Dráhy i GW Train wciąż będą wjeżdżać na Dolny Śląsk

Michał Szymajda 09.12.2019 4k

České Dráhy i GW Train wciąż będą wjeżdżać na Dolny Śląsk
fot. M. Szymajda
Koleje Dolnośląskie wciąż będą współpracowały z dotychczasowymi partnerami przy obsłudze transgranicznych odcinków linii kolejowych od Szklarskiej Poręby do granicy państwa i na odcinku od Sędzisławia do Kralovca i Trutnova.
Dolnośląski przewoźnik opublikował właśnie dwa ogłoszenia dotyczące przedłużenia współpracy na dwóch trasach, gdzie współpracuje czeskimi operatorami. W ogłoszeniach wskazuje, że zlecenia na kolejny rok zostaną powierzone tym samym przewoźnikom na okres od 15 grudnia 2019 do 12 grudnia 2020. Koleje Dolnośląskie wskazują, że po stronie czeskiej GW Train, dla trasy od granicy do Kralovca i Trutnova i Ceske Drahy, dla trasy od granicy państwowej do Liberca, wykonują obsługę linii regionalnych na zlecenie czeskich samorządów. Nie ma więc możliwości aby zlecić pracę przewozową innym operatorom.

Oprócz taboru, tak jak obecnie, obaj przewoźnicy muszą dostarczyć pracowników do prowadzenia pociągów i drużynę konduktorską.

Warto przypomnieć, że w sobotę 16 listopada wstrzymano wszystkie pociągi, które uruchamiane są wspólnie przez GW Train i Koleje Dolnośląskie czeskim taborem między Sędzisławiem a Kralovcem. Na linii, po stronie czeskiej, doszło do uszkodzenia nasypu. Obecnie trwają prace naprawcze, jednak nie wiadomo kiedy na linię wrócą pociągi
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony