Partnerzy serwisu:

České dráhy chcą mieć 50 lokomotyw na 230 km/h

Michał Szymajda 09.11.2020 4,4k

České dráhy chcą mieć 50 lokomotyw na 230 km/h
Fot. CD
Największy czeski operator w przewozach pasażerskich zamierza kupić lub wyleasingować do pięćdziesięciu lokomotyw wielosystemowych zdolnych poruszać się z prędkością do 230 km/h.
Plan kupna lub wyleasingowania szybkich elektrowozów do prowadzenia międzynarodowych ekspresów nie pierwszy raz narodził się w zarządzie Kolei czeskich. Myślano już o tym na przełomie 2019 i 2020, ale ostatecznie České dráhy zdecydowały się na rozpisanie przetargu na lokomotywy zdolne przemieszczać się z prędkością do 200 km/h. Konkurs ofert na 40 do 90 lokomotyw w tym zakresie ciągle trwa.

Nie oznacza to jednak, że Czesi odłożyli przetarg ad calendas graecas. Na stronach czeskiego operatora pojawił się właśnie przetarg, którego celem jest pozyskanie, w drodze leasingu lub zakupu, pięćdziesięciu wielosystemowych lokomotyw, których prędkość maksymalną określono na 230 km/h.

– W ramach konsultacji technicznych, które odbyliśmy przed ogłoszeniem przetargu, dowiedzieliśmy się, że na tą chwilę na rynku nie ma idealnej dla nas lokomotywy, zdolnej kursować z prędkością 230 km/h, ale taka ma się pojawić na rynku. Rozważamy zarówno zakup, jak i leasing takich pojazdów – powiedział portalowi zdopravy.cz członek zarządu Kolei Czeskich Michal Kraus.

Nowych lokomotyw ma być 50. Mają być trójsystemowe. Wykorzystywane mają być głównie do obsługi połączeń z Pragi do Niemiec (np. do Hamburga), gdzie będą miały okazję rozpędzić się do 230 km/h. Dla tych połączeń dedykowane będą wagony z przetargu na 180 wagonów do prędkości 230 km/h, który właśnie trwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony