Partnerzy serwisu:

ERMEWA SA wspiera rozwój wagonów z systemami bezpieczeństwa

inf. pras 26.10.2020 1,1k

arrow
arrow
ERMEWA SA wspiera rozwój wagonów z systemami bezpieczeństwa
fot. ERMEWA
ERMEWA SA wspiera rozwój wagonów z systemami bezpieczeństwa
ERMEWA SA wspiera rozwój wagonów z systemami bezpieczeństwa
Spółka Ermewa SA, europejski lider w wynajmie kolejowych wagonów towarowych, z centralą w Paryżu i trzema biurami regionalnymi w Paryżu, Berlinie i Pradze, otworzyła w 2018 roku swoje przedstawicielstwo w Polsce (Katowice). „Wierzymy w lokalną reprezentację naszych interesów. dzięki takiemu podejściu wynajęta flota na polskim rynku została potrojona. „Nasza obecność jest niezbędna i nieunikniona, zarówno ze względów kulturowych, jak i technicznych, aby lepiej służyć naszym Klientom - Partnerom ”- komentuje Cyrille Guyon, Dyrektor Regionalny Regionu Wschodniego w Ermewa SA.
Po raz pierwszy Ermewa weszła na polski rynek w 1998 roku, oferując wagony do transportu frakcji gazowych. Prawdziwy przełom nastąpił w roku 2010 wraz z zawarciem umowy z producentem stali na dzierżawę wagonów do przewozu pyłu węglowego, rok później nawiązano współpracę z czołowym w Europie Środkowej koncernem naftowym. Dalej nasza obecność rozwijała się na rynku intermodalnym, duży potencjał upatrujemy w segmencie produktów LPG.

– W przypadku wagonów gazowych, bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze a ich funkcje i monitorowanie stają się dla nas jeszcze większym priorytetem wraz ze zwiększeniem wydajności wagonu. Wprowadziliśmy plan odnowienia naszej floty LPG i ściśle współpracowaliśmy z producentem nad zwiększeniem bezpieczeństwa oraz optymalizacji parametrów funkcjonalnych tego typu wagonów. Nowy wagon LPG, o pojemności 117 m3, ma 18 m długości i jest wyposażony w zbiornik zaprojektowany oraz wyprodukowany przez CHEMET (wiodący polski producent). „Kluczowymi zmianami konstrukcyjnymi związanymi z bezpieczeństwem są wzmocnione dno zbiornika oraz w miejscu wyposażenia zapobiegającemu wspinaniu się, zdecydowaliśmy się na osłony, bardziej skuteczne w razie wypadków. Rezultatem zwiększenia bezpieczeństwa był wzrost wagi, który został skompensowany poprzez zastosowany kompaktowy układ hamulcowy i brak środkowej belki. Powstały prototyp został poddany próbom a pierwsze wagony są dostarczane” – dodał Guyon.

Ermewa dokonuje zakupu 1500–2000 nowych wagonów rocznie w ramach strategii odnowienia floty. Ważne jest, aby pomyśleć o rozwoju odpowiednich segmentów rynku i o tym, czy odnowienie jest konieczne. Jakkolwiek, także bezpieczeństwo jest kluczowym powodem odnowienia floty.

– Jak już zostało powiedziane, bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, ma wpływ na wszystkich i jest sprawą każdego. Codziennie pracujemy nad zapewnieniem ciągłego przestrzegania standardów bezpieczeństwa – podsumowuje Guyon.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony