Partnerzy serwisu:

Ermewa SA dostarcza 200 nowych wagonów do przewozu zboża do Rail Cargo Logistics

art. sponsorowany 09.12.2022 1,7k

Ermewa SA dostarcza 200 nowych wagonów do przewozu zboża do Rail Cargo Logistics
ErmewaErmewa
Pod koniec października pierwszych 25 nowo wybudowanych wagonów do przewozu zboża zostało przekazanych Rail Cargo Logistics GmbH, a 175 kolejnych ma zostać przekazanych do końca 2023 roku. Jako lider na rynku transportu zboża w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, Rail Cargo Logistics koncentruje się na wspólnym rozwoju z firmą Ermewa, która jest europejskim liderem w zakresie wynajmu wagonów do przewozu zboża.
W ten sposób Ermewa powiększa w tym sektorze swoją liczącą już 5 700 wagonów flotę, którą w nadchodzących latach będzie nadal rozwijała. Firma Ermewa zamówiła już ponad 1000 nowych wagonów do przewozu zboża, o różnych pojemnościach, które zostaną włączone do jej floty w ciągu najbliższych dwóch lat, w celu optymalizacji transportu różnych rodzajów zbóż.
Dwieście nowo dostarczonych wagonów do przewozu zboża typu Tagnpps ma pojemność ładunkową 95 m3, nośność 69,7 t, wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą wytrzymałość. Wszystkie są wyposażone w przyszłościowe elementy. Obejmują one urządzenie GPS oraz możliwość konwersji na cyfrowy sprzęg automatyczny (DAC). Konstrukcja wagonu sprawia, że nadaje się on idealnie do transportu różnych produktów rolnych w całej Europie.

Zarówno Ermewa, jak i Rail Cargo Logistics zdobyły już bogate doświadczenie w zakresie tego typu wagonów do przewozu zboża. Oferuje on wiele korzyści: zoptymalizowany dach i włazy w celu ochrony produktów, ergonomiczne otwieranie dachu za pomocą koła umieszczonego na poziomie operatora oraz tylko dwieczynności, aby rozładować wagon. Grubość konstrukcji wagonu została zoptymalizowana w celu zapewnienia wytrzymałości i bezpieczeństwa. Ponadto, zrezygnowano z drabiny wejściowej na dach, więc nie ma już ryzyka porażenia prądem lub upadku.

„Wynajem wysokowydajnych nowo wybudowanych wagonów od Ermewy jest częścią strategii rozwoju, jaką kieruje się Rail Cargo Logistics w obszarze transportu zboża” – mówi Reinhold Pӧlzl, Kierownik Działu Biznesu Rail Cargo Logistis. Obecna dostawa wagonów wzmacnia wieloletnie relacje biznesowe z Ermewą i odbywa się we właściwym czasie: „W niedalekiej przyszłości wagony zostaną wykorzystane między innymi do wsparcia mostu lądowego Green Belt Land.” – mówi Pӧlzl. Inicjatywa ta umożliwia transport ukraińskiego zboża koleją na europejskie rynki. Część ze 175 wagonów, które mają zostać dostarczone w przyszłym roku, trafi bezpośrednio do czeskiego oddziału RLC i zostanie włączona do floty Rail Cargo Logistics s.r.o.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony