Partnerzy serwisu:

E-podróżnik z Promocją Drezdeńską Kolei Dolnośląskich

inf. pras 04.08.2021 1,2k

E-podróżnik z Promocją Drezdeńską Kolei Dolnośląskich
Fot. Koleje Dolnośląskie
27 lipca Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż „Promocji Drezdeńskiej". Z tej lubianej przez pasażerów oferty transgranicznej będzie można skorzystać za pomocą portalu e-podróżnik.
Do momentu uruchomienia oferty w e-podróżniku jedynym sposobem nabycia biletu w ramach "Promocji Drezdeńskiej" była wizyta w BOK/kasie bądź jego zakup bezpośrednio u konduktora. Obecnie, przy wykorzystaniu internetowego kanału sprzedaży, można pojawić się na pokładzie pociągu z ważnym biletem elektronicznym.


– Stawiamy na sprzedaż w sieci, bo wiemy, że dla wielu pasażerów jest to najwygodniejszy sposób nabycia biletów na przejazd, pozwalający zaoszczędzić czas. O ile nasza krajowa oferta podstawowa jest w całości dostępna w kanałach on-line, o tyle transgraniczne oferty własne - nie. Dlatego postanowiliśmy systematycznie wprowadzać je do sprzedaży internetowej a "Promocja Drezdeńska" jest pierwszym krokiem w tym kierunku - mówi rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.

"Promocja Drezdeńska" obowiązuje we wszystkich pociągach osobowych Kolei Dolnośląskich (KD) i w pociągach Trilex, Trilex express Länderbahn (DLB) na odcinkach:

• Wrocław Główny – Dresden Hbf (przez Legnicę, Zgorzelec i Bautzen)
• Jelenia Góra – Dresden Hbf (przez Gryfów Śląski, Lubań Śląski, Zgorzelec i Bautzen)

Dostępne są bilety zarówno na podróż w jedną stronę, jak i powrotne, a ich cena uzależniona jest m. in. od ważności ich daty powrotu oraz liczby podróżnych na jednej przejazdówce. Bilety obowiązują również na połączenia przesiadkowe, wynikające z obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Co ważne, przejazd tam musi się rozpoczynać na terenie Polski.

Wszystkie szczegóły i regulamin znaleźć można na dedykowanej Promocji Drezdeńskiej stronie internetowej.

Koleje Dolnośląskie pracują także nad uruchomieniem sprzedaży swoich ofert do Czech przy współpracy z serwisem KOLEO.

– Jesteśmy na etapie prac informatycznych i testowania nowej usługi, ale pojawienie się w ofercie KOLEO biletów KD+Czechy i Taryfy Polska-Czechy to sprawa przesądzona. W perspektywie kilku tygodni nasi pasażerowie będą mogli korzystać z tego udogodnienia przy planowaniu podróży do naszych południowych sąsiadów – mówi Bartłomiej Rodak.

Koleje Dolnośląskie informują, iż zgodnie z decyzją niemieckiego rządu, od 1 sierpnia br. wjazd w ruchu lądowym na teren Republiki Federalnej Niemiec możliwy jest po okazaniu ważnego (maksymalnie 48h od pobrania próbki), negatywnego testu na COVID-19 (w jednym z języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski).
Z posiadania negatywnego wyniku testu zwolnieni są m. in.:

• dzieci do 12 roku życia,
• osoby zaszczepione (co najmniej 14 dni od podania dawki, kończącej proces szczepienia)
• ozdrowieńcy (co najmniej 28 dni i maksymalnie 6 miesięcy po chorobie)
• pracownicy transgraniczni,
• osoby przekraczające granicę w ramach małego ruchu transgranicznego - do 24 godzin.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony