Partnerzy serwisu:

EN57KM Kolei Śląskich nadal będą woziły pasażerów

Michał Szymajda 07.01.2020 6,7k

EN57KM Kolei Śląskich nadal będą woziły pasażerów
EN57 Kolei Śląskichfot. SQ9NIT CC BY-SA 3.0
Dwa z posiadanych przez Koleje Śląskie EN57KM, które przeszły modernizację w 2008 roku, pozostaną na kilka najbliższych lat w taborze przewoźnika. Będą stanowić rezerwę dla nowoczesnego taboru.
Koleje Śląskie właśnie ogłosiły przetarg na naprawę poziomu P4 tych pojazdów, które połączone będą z drobnymi modernizacjami. W ramach prac dodatkowych wymienione zostaną na przykład obręcze kół na 8 zestawach kołowych napędowych i 16 zestawach tocznych, wymienione zostaną generatory SHP, zamontowane mają być nowe klimatyzatory w kabinach maszynisty.

Naprawa pierwszego z pojazdów musi zakończyć się przed 6 marca 2020, drugiego – przed 5 czerwca. Oferty w przetargu można składać do 20 stycznia. Jedynym kryterium przyznania zamówienia jest cena.

Koleje Śląskie posiadają dwie sztuki EN57KM, które wprowadzono do eksploatacji w październiku 2011 roku (EN57 bez modernizacji przewoźnik już nie eksploatuje). 3 lata wcześniej przeszły modernizację w ZNTK Mińsk Mazowiecki. Podstawowym typem taboru w Kolejach Śląskich są w tym momencie nowoczesne Elfy i Elfy 2 różnej długości, których dostawy właśnie się kończą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony