Partnerzy serwisu:

EN57AKW do modernizacji

Jakub Madrjas 17.08.2018 78

EN57AKW do modernizacji
Fot. KW
Województwo Wielkopolskie ogłosiło przetarg na obsługę P4 z modernizacją dwóch pojazdów EN57AKW.
EN57AKW to elektryczny zespół trakcyjny EN57 z napędem asynchronicznym, zmodernizowany według dokumentacji technicznej nr NS/EN57/900/2002/11. Urząd marszałkowski ma sześć jednostek EN57AKW, dostarczonych w latach 2011–2015 przez Newag. Właśnie ogłosiło przetarg na naprawę P4 z modernizacją pojazdów EN57AKW-1062 i EN57AKW-1502, dostarczonych w 2013 roku. Planuje na to wydać 4 miliony złotych plus VAT.

Wykonawca ma udzielić gwarancji, opracować dokumentację i udzielić licencji na nią. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnej usługi dla 1 pojazdu – szacunkowa wartość wynosi kolejne 2 mln złotych netto. 

Do tych prac dojdzie malowanie całego pudła zgodnie z dotychczasową kolorystyką i schematem, naniesienie powłoki lakierniczej „antygraffiti” na całym pudle, wymiana herbów Województwa Wielkopolskiego wraz z napisem „Województwo Wielkopolskie” oraz logo Użytkownika i Poznańskiej Kolei Metropolitalnej i naprawa automatów biletowych.

Wielkopolska życzy sobie wykonania przeglądu układów napędowych (silnik trakcyjny + przekładnia osiowa) i w razie potrzeby naprawy przekładni osiowych oraz modernizacji systemu informacji pasażerskiej; monitoringu i okablowania sieciowego. Do tego zamontowane zostaną rolety, wydzielone będzie miejsce dla obsługi pokładowej pociągu, wprowadzony zostanie zapis w rejestratorze zdarzeń sygnałów użycia syren; województwo zakłada też montaż odświeżaczy powietrza w przedziałach pasażerskich i WC.

Prace mają zostać wykonane w 90 dni. Kryterium wyboru wykonawcy to długość okresu gwarancji z wagą aż 40 procent oraz cena z wagą 60 procent.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony