Partnerzy serwisu:

EN57 Feniks z Cegielskiego z dopuszczeniem do eksploatacji

Michał Szymajda 22.11.2016 290

EN57 Feniks z Cegielskiego z dopuszczeniem do eksploatacji
EN57 Feniks z Cegielskiego z dopuszczeniem do eksploatacjiFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Pierwszy z pojazdów zmodernizowanych przez H. Cegielski FPS z Poznania otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji dla pojazdu kolejowego niezgodnego z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności.
Warunków TSI Feniks spełnić rzecz jasna nie mógł, gdyż nawet zmodernizowany EN57 nie spełnia szeregu wymagań stawianych przed nowoczesnym taborem kolejowym. Pełne dopuszczenia TSI w zakresie taboru regionalnego w Polsce ma jako dotąd wyłącznie elektryczny zespół trakcyjny Impuls produkowany przez Newag.

Cegielski pochwalił się otrzymaniem zezwoleń w poniedziałek 20 listopada. Obecnie gotowych, lub niemal gotowych jest 6 Feniksów. Wszystkie pojazdy będą gotowe do udostępnienia klientom w drugim kwartale 2017 roku.

– Już teraz staramy się zainteresować przewoźników, nie tylko Przewozy Regionalne, naszą ofertą. Dopuszczamy różne możliwości działania naszego poolu taborowego – bo tym właśnie jest PTS. Umożliwimy klientom leasing długoterminowy, być może też na krótsze okresy, a także możliwość wykupu elektrycznych jednostek – powiedział Marcin Guryniuk.

Więcej informacji na temat modernizowanego przez Cegielskiego pojazdu można przeczytać tutaj.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony