Partnerzy serwisu:

Elf 2, którego nie chciało SKM Warszawa, przebudowany. „Jest nim spore zainteresowanie"

Michał Szymajda 29.06.2020 9,6k

Elf 2, którego nie chciało SKM Warszawa, przebudowany. „Jest nim spore zainteresowanie"
Elf 2 jeszcze w barwach SKM WarszawaFot. Pesa
Pesa postanowiła dokonać zmian konstrukcyjnych w wyprodukowanym przez siebie Elfie 2 dla SKM Warszawa. Przewoźnik zerwał kontrakt z producentem, ale Pesa i tak zamierza znaleźć na niego klienta.
Pesa postanowiła zmienić kilka elementów w Elfie 2, które sprawią, że elektryczny zespół trakcyjny będzie bardziej uniwersalny i łatwiej znajdzie klienta.

– Pojazd został przez nas dostosowany do oczekiwań innych klientów – m.in. wyposażony w toaletę i wysuwane stopnie, dzięki czemu będzie można do niego wsiadać z peronów różnej wysokości. Teraz przechodzi badania w IPSZ w Poznaniu. Jego barwy zostaną oczywiście zmienione na barwy docelowego klienta. Potwierdzam zainteresowanie tym Elfem ze strony kilku podmiotów. Pojazd tej klasy dostępny od ręki to łakomy kąsek dla operatorów – napisał Maciej Grześkowiak, rzecznik prasowy Pesy.

Najprawdopodobniej producent łatwo znajdzie klienta na pojazd. Tylko w ostatnich miesiącach elektrycznych zespołów trakcyjnych na wynajem poszukiwały Koleje Małopolskie i... SKM Warszawa. Okresowo takich pojazdów poszukują też inni przewoźnicy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony