Partnerzy serwisu:

Elf 2 dopuszczony do ruchu. Wkrótce dostawa. Będą też zastępcze EN81

Jakub Madrjas 01.09.2017 10,4k

Elf 2 dopuszczony do ruchu. Wkrótce dostawa. Będą też zastępcze EN81
Fot. Pesa
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Urząd Transportu Kolejowego wydał zezwolenie na dopuszczenie do ruchu ezt Elf 2 typu 21WEa. Zezwolenie maja już pojazdy 001 i 002.
To jedno z pierwszych, o ile nie pierwsze dopuszczenie do eksploatacji pojazdu zgodnego z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności według obowiązującej od niedawna nowej procedury. Według naszych informacji, pierwsze trojczłonowe pojazdy typu Elf 2 zostaną przekazane Kolejom Śląskich już w najbliższych dniach.

Przypomnijmy, że do 30 lipca na Górny Śląsk miał dotrzeć pierwszy pojazd trójczłonowy z zamówienia KŚ. Zamiast niego przewoźnik otrzymał skład zastępczy 14WE należący do Industrial Division. Z końcem sierpnia do KŚ miały dotrzeć dwa kolejne pojazdy: trójczłonowy i dwuczłonowy. Zamiast nich na kolejne kilka dni do przewoźnika dostarczony zostanie drugi pojazd 14WE oraz podwójny skład pojazdów EN81. Pojazdy EN81 to najkrótsze elektryczne wagony motorowe w Polsce. Przed rokiem województwo małopolskie nie zdecydowało się na ich wykup po leasingu.  

W tej chwili zezwolenie otrzymały trójczłonowe Elfy 2; ich dostawa rozpocznie się za kilka dni. Dwuczłonowy Elf2 jest w końcowej fazie badań homologacyjnych i do KŚ dotrze później. To za niego będzie jeździł dwuskład EN81. Więcej informacji o Elfach 2 oraz zdjęcia z testów na torze w Żmigrodzie można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony