Partnerzy serwisu:

ELESTER-PKP i PKP Energetyka rozbijają bank nagród na targach TRAKO

informacja własna Elester-PKP 30.09.2019 2,1k

ELESTER-PKP i PKP Energetyka rozbijają bank nagród na targach TRAKO
fot. Elester-PKP
Grupa kapitałowa PKP Energetyka, w skład której wchodzi innowacyjna firma z sektora kolejowego ELESTER-PKP oraz spółka infrastrukturalna PKP Energetyka  zdominowały uroczystą galę inauguracyjną największych w Polsce targów kolejowych TRAKO. Dzięki współpracy obie spółki osiągnęły uznanie w zdecydowanej większości konkursów targowych. Cztery nagrody są zasługą technicznych rozwiązań i innowacji spółki ELESTER-PKP, natomiast całościowy rekord śrubuje spółka PKP Energetyka z dwiema nagrodami z zakresu zarządzania infrastrukturą i społecznej odpowiedzialności w biznesie.
Komisje konkursowe oceniające prezentowane na targach osiągnięcia techniczne spółek, brały pod uwagę zarówno innowacyjność prezentowanych rozwiązań, jak również ich realny wpływ i znaczenie na rozwój krajowej infrastruktury kolejowej. Właśnie te dwa aspekty pozwoliły sterownikowi CZAT7, zgłoszonemu przez spółkę ELESTER-PKP na zdobycie głównej nagrody w konkursie im. Prof. Jana Podoskiego ogłoszonego przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej w kategorii Infrastruktura zasileniowa i elektroenergetyczna oraz wyróżnienie w głównym konkursie targów kolejowych im. inż. Józefa Nowkuńskiego w obszarze innowacje w dziedzinie infrastruktury. Jury konkursowe doceniło również rozwiązania spółki ELESTER-PKP z zakresu systemów sterowania ruchem kolejowym, nagradzając Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich nowy system sygnalizacji przejazdowej PERUN. Ostatnia statuetka im Prof. Czesława Jaworskiego została przyznana spółce ELESTER-PKP przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP w kategorii Infrastruktura za automatykę kompensacji mocy biernej ARD-CZAT, pozwalającej na eliminację opłat za energie bierną naliczanych w systemach elektroenergetycznych.

Spółka PKP Energetyka SA otrzymała nagrodę główną w konkursie Firma Odpowiedzialna Społecznie za dojrzałe podejście strategiczne do CSR oraz innowacyjne i autorskie projekty dobrych praktyk. Natomiast komisja konkursowa dziennika Rzeczpospolita i serwisu logistyka.rp.pl doceniła innowacyjne rozwiązanie dotyczące zarządzania infrastrukturą, przyznając spółce PKP Energetyka główną nagrodę. 

Zdobycie uznania szerokiego grona ekspertów  w sześciu z siedmiu branżowych konkursów Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO jest rekordowym osiągnieciem jednej grupy kapitałowej, które z pewnością jest rezultatem przemyślanego planu i konsekwencji w działaniu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Trako
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony