Partnerzy serwisu:

Electrolux przerzuca się na kolej

inf. pras 07.08.2020 199

Electrolux przerzuca się na kolej
Producent AGD Elextrolux poinformował, że zdecydował się zastąpić znaczną część transportu drogowego – kolejowym. Z fabryki w Świdnicy wyjechały pierwsze wagony z kuchenkami i piekarnikami przeznaczonymi na eksport. 
Electrolux podkreśla, że przygotowania do tego momentu trwały już od dłuższego czasu. Najpierw trzeba było stworzyć odpowiednią infrastrukturę, żeby umożliwić podstawianie wagonów i ich załadunek z Magazynu Wyrobów Gotowych. Następnie należało opracować system pozwalający planistom przygotowywać plan wysyłek dopasowany do specyfiki transportu kolejowego oraz uzgodnić zasady współpracy z przewoźnikiem. Gdy udało się zgrać te wszystkie elementy, fabryka w Świdnicy była gotowa do transportu urządzeń Electrolux koleją.

Jak czytamy w informacji, pierwszy przewóz odbył się 19 maja tego roku. Wysłano nim dwa wagony kuchenek i piekarników, jeden do Alphen w Holandii, a drugi do Mariestad w Szwecji. Według założeń w początkowym etapie będzie się odbywać jedno wytoczenie wagonów tygodniowo, w każdy wtorek, podczas którego zostaną załadowane 3 wagony: do Alphen w Holandii, Mariestad w Szwecji i Dormagen w Niemczech. Docelowo Electrolux planuje dwa wytoczenia, we wszystkie wtorki i czwartki, co oznacza wysyłanie tygodniowo 6 wagonów urządzeń wyprodukowanych w fabryce w Świdnicy. Na razie trudno jest ustalić, kiedy uda się osiągnąć taki poziom, ze względu na turbulencje rynkowe, które wywołał COVID-19.

– Cieszymy się, że pomimo ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem, udało nam się w maju zakończyć wszystkie przygotowania i wysłać pierwsze wagony w świat. Zależało nam bardzo, żeby jak najszybciej zacząć zastępować transport drogowy, bardziej ekologicznym transportem kolejowym. Dzięki tej zmianie z naszej fabryki będzie wyjeżdżać mniej ciężarówek, a to z kolei korzystnie wpłynie na środowisko i czystość powietrza – mówi Paweł Sowicz, dyrektor fabryki Electrolux w Świdnicy cytowany w komunikacie.

– Uważamy, że troska o środowisko jest jednym z naszych obowiązków w stosunku do lokalnej społeczności. Cały czas wprowadzamy w naszej fabryce proekologiczne rozwiązania i procedury. Zachęcamy również naszych pracowników, żeby byli proaktywni i wspieramy ich inicjatywy, które służą mieszkańcom Świdnicy i okolic. Jedną z nich, na początku pandemii, było wykorzystanie naszej drukarki 3D do produkcji przyłbic ochronnych dla pracowników służby zdrowia – dodał. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony