Partnerzy serwisu:

Ekspresowa naprawa wagonów z KZN Switcher

inf. pras 24.10.2022 2,2k

arrow
arrow
Ekspresowa naprawa wagonów z KZN Switcher
fot. KZN Switcher
Ekspresowa naprawa wagonów z KZN Switcher
Ekspresowa naprawa wagonów z KZN Switcher
Ekspresowa naprawa wagonów z KZN Switcher
Spółka zajmująca się obsługą segmentu wagonowego w grupie KZN Bieżanów zdała egzamin podczas nagłego zlecenia zrealizowanego dla Rail Adventure. KZN Switcher, dzięki fachowej i ekspresowej usłudze serwisu wagonów, tuż przed targami Innotrans pomógł produktom Stadler dotrzeć do Berlina na czas.
Na sześć dni przed międzynarodowymi targami Innotrans w Berlinie doszło do zagrożenia transportu jednego z tegorocznych wystawców.

Wagony rozdysponowane do przewiezienia ładunku stanęły w Siedlcach. Nie mogły ruszyć w dalszą trasę z powodu usterek zestawów kołowych. Zdecydowaliśmy się skorzystać z pomocy KZN Switcher. Fachowcy sprawdzili się fantastycznie. Perfekcyjna praca umożliwia dotarcie pociągu na czas. Jesteśmy bardzo zadowoleni i zapewne będziemy korzystać z pomocy KZN Switcher w przyszłości – mówi Matthaeus Czopek, przedstawiciel Rail Adventure.

Uszkodzeniu uległy zestawy kołowe w trzech z czterech wagonów. Ze względu na okoliczności, wyłączenie wagonów nie było możliwe. Rozwiązaniem nie było też ograniczenie prędkości lub dopuszczenie wagonów z wyłączonym hamulcem – zostały uprzednio dodatkowo obciążone, aby zyskały większą masę hamującą. W takim przypadku musieliśmy zrobić wszystko, żeby wagony ruszyły w dalszą trasę bez ograniczeń prędkości i ze sprawnym hamulcem – mów Igor Marszałek, dyrektor do spraw produkcji i serwisu KZN Switcher, spółki należącej do Grupy KZN Bieżanów.

– Nasze prace obejmowały oględziny i przygotowanie wagonów do biegu bez ograniczeń. Zlecenie było pilne, więc bezzwłocznie ruszyliśmy na miejsce. W ciągu kilku godzin wykonaliśmy niezbędne naprawy i jeszcze tego samego dnia wagony ruszyły do Niemiec. – dodaje.

- KZN Switcher sprawdził się w niestandardowych warunkach. Ekspresowa reakcja umożliwiła nam bezpieczny i terminowy transport. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję współpracować z krakowską spółką – podsumowuje przedstawiciel Rail Adventure.

KZN Switcher jest spółką należącą do Grupy KZN Bieżanów, wyspecjalizowaną w obsłudze segmentu wagonowego holdingu. Powstała na bazie innowacyjnego projektu wagonów specjalnych SWITCHER, służących do przewozu i rozładunku rozjazdów. Spółka świadczy usługi serwisu wagonów na terenie całego kraju.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony