Partnerzy serwisu:

Grupa PKP Cargo przejmuje 80 proc. udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail

inf. pras. 06.12.2018 101

Grupa PKP Cargo przejmuje 80 proc. udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail
Fot. AWT
Advanced World Transport (AWT), spółka z Grupy PKP Cargo, podpisała dzisiaj w Lublanie umowę nabycia 80 procent udziałów w słoweńskiej spółce Primol-Rail. PKP Cargo podkreśla, że w ten sposób zwiększa swoją obecność na rynkach południowej Europy.
Jak informuje PKP Cargo, przejęcie większościowego pakietu firmy Primol-Rail, która posiada licencję na wykonywanie kolejowych usług przewozowych na terenie Słowenii, otwiera przed Grupą PKP Cargo nowe możliwości zwiększenia przewozów w kierunku północ –południe Europy. – Zważywszy, że Grupa ma już licencje na samodzielne wykonywanie przewozów na terenie Czech, Słowacji, Węgier i Austrii, może teraz, z wykorzystaniem tylko jednej wielosystemowej lokomotywy, prowadzić składy pociągów z Polski aż do granicy słoweńsko-włoskiej oraz do słoweńskiego portu Koper, jednego z największych portów na Adriatyku – czytamy.

Dotychczas AWT obsługiwało około 10 pociągów tygodniowo w relacjach do granicy ze Słowenią, gdzie skład przejmował lokalny przewoźnik-poddostawca. Obecnie liczbę takich pociągów będzie można zwiększyć, co wpłynie na wzrost przewozów Grupy PKP Cargo między państwami leżącymi od Bałtyku po Adriatyk. – Mamy satysfakcję, że podpisana dzisiaj umowa stwarza możliwości wejścia Grupy PKP Cargo na nowe rynki z atrakcyjniejszą ofertą przewozową i zwiększenia wolumenu przewozów – powiedział Maciej Walczyk, prezes AWT a.s.

– Cieszymy się z nabycia udziałów słoweńskiego partnera. Jest ono odpowiedzią na przyjętą ostatnio strategię Grupy PKP Cargo, w której nacisk stawiamy na akwizycje na rynkach zagranicznych oraz wzrost naszego zaangażowania w przewozach między krajami Trójmorza – podkreślił Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo cytowany w komunikacie spółki. Możliwość akwizycji jeszcze w tym roku prezes zapowiadał na niedawnym spotkaniu z prasą.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony