Partnerzy serwisu:

Ekrany to konieczność, tak wynika z przepisów

ju, Rynek Infrastruktury 21.08.2012 70

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2012-08-21 13:47:05 Autor: tjakuszewicz
---.kwidzyn.mm.pl
Jak już muszą być, to niech będą ale przeźroczyste a nie jakieś szaro-buro-sraczkowate...
2012-08-21 13:49:48 Autor: Michał Ĺťuber
---.zone7.bethere.co.uk
Tak naprawdę to nie muszą. Tylko przepisy mamy głupie, a normy mamy tak wyśrubowane, że trzeba stawiać ekrany w szczerym polu, żeby sobie uprawy rosły w ciszy...
2012-08-21 13:50:06 Autor: Pako
---.via.zamek.net.pl
Lobby ekranowe działa!
Ludzie tam po 60 lat mieszkają i jakoś im głowy nie popękały, nagle przychodzą jacyś kolesie i wiedzą jak za publiczne pieniądze tych ludzi na siłę uszczęśliwić. Dyrekcja ochrony środowiska - poproście łysego karka w bmce żeby w nocy nie hałasował ...
2012-08-21 13:50:07 Autor: Jacek Prześluga
---.dynamic.chello.pl
Redakcjo Droga, dlaczego wyłączając komentarze pod doniesieniami o składzie rady programowej Kongresu Kolejowego zabijacie wszelką dyskusję o jego znaczeniu, nominacjach kadrowych i powodach, dla których takie lub inne nazwiska pojawiają się lub znikają?

Czy Kongres Kolejowy jest dla Rynku Kolejowego tematem wstydliwym lub tematem tabu, że nie można o nim dyskutować? Czy tylko \"między swoimi\" jest miejsce na debatę o kolei? Czy trzeba być znajomym, żeby zasłużyć? Czy można poznać klucz doboru prelegentów i uczestników?

Nie. Nie dajecie nam takiej szansy.

Nie lękajcie się, koledzy.
2012-08-21 13:52:01 Autor: :-o
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i dobrze, że w \"stolycy\" będą ekrany. Może jakiś decydent zobaczy do czego prowadzą jego rządy...
2012-08-21 14:20:25 Autor: Sid Vicious
---.scansafe.net
Bulanda- bogaty kraj. Szkoda tylko, że moje podatki muszą iść m.in. na zaspokajanie ambicji skretyniałych urzędników i polityków.
2012-08-21 15:02:58 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wystąpic o nową decyzje środowiskową. Zwłaszcza, że roboty nie są planowane w najbliższym czasie.

Swoją drogą jest to kliniczny przykład braku przeprowadzenia konsultacji społecznych w czasie, kiedy takie konsultacje miałyby największy sens - to znaczy kiedy można składać uwagi do decyzji środowiskowej. Okazuje się, że przeciwni są wszyscy, a uwag nie składał nikt - bo kiedy był na to czas nikt nio inwestycji nie wiedział.
2012-08-21 15:50:18 Autor: Bez Komentarza
---.centertel.pl
Wysokość płotu obliczył komputer.
2012-08-21 15:59:51 Autor: użytkownik polskich kolei
---.sgh.waw.pl
\"Ekrany to konieczność, tak wynika z przepisów\" - a czemu Rynek Kolejowy nie napisze co za debil wymyślił te przepisy?
2012-08-21 16:09:17 Autor: pinkdotR
---.174.214.50
\\\"wysokość płotu obliczył komputer\\\" - to jest jedna z przyczyn problemu. Zaangażowałem się osobiście w (przegraną) walkę z ekranami przy przebudowie ul. Grota-Roweckiego w Krakowie. Udało mi się zainteresować jednego z radnych miejskich, z wykształcenia fizyka, który zaczął od sprawdzenia metody, na podstawie której w decyzji środowiskowej pojawił się wymóg stosowania ekranów (u nas jakieś 4km ściany o wysokości 6m - bezpośrednio za nią duże osiedla mieszkalne).

Okazało się, że nikt nie robił żadnych pomiarów rzeczywistych a tylko symulację komputerową - pewnie w całej Polsce korzysta się z tego samego programu, którego poprawności nikt nie zweryfikował. Jako założenia u nas przyjęto prognozowany ruch w 2025 roku oraz taki sam poziom emisji hałasu przez poszczególne pojazdy, co obecnie. Mamy więc niepewną prognozę ruchu, niezweryfikowany pomiarem algorytm obliczający poziom hałasu i błędne założenie, że w 2025 roku pojazdy (tu samochody i tramwaje) będą tak samo głośne jak obecnie. Co więcej, nie robi się żadnych pomiarów skuteczności zastosowanej metody ochrony przed hałasem, po zrealizowaniu (fragmentów) inwestycji. Pomiar przed, montaż próbnych ekranów i pomiar po dałyby rzeczywisty stopień redukcji hałasu i odpowiedział, czy przyjęte rozwiązanie jest przesadzone, za mało skuteczne, czy odpowiednie.

Na razie jesteśmy niewolnikami symulacji komputerowej przy wątpliwych założeniach i do tego mamy maksymalnie restrykcyjne przepisy dot. ochrony przed hałasem i ich interpretację. Stworzyliśmy jakiś system dający wyniki, których nikt nie chce ale postępujemy bezmyślnie wg tego co nam \\\"obliczy komputer\\\" i wydajemy na to kolejne miliony. Zachowujemy się jak stado idiotów a nie istoty rozumne, które powinny szybko dojść do refleksji, że system, który stworzyły działa wbrew ich woli i trzeba go zmienić.

Ĺťyczę Warszawie, żeby ta inwestycja była właśnie tą, która przekroczy masę krytyczną i spowoduje zakończenie bezmyślności w \\\"ekranizacji\\\" całego kraju. Walczcie o to, angażujcie wpływowe osoby i sprawdźcie \\\"metodę naukową\\\", która wypluła taki cudowny wynik.
2012-08-21 16:23:31 Autor: Ave Ja
---.ip.netia.com.pl
Przepisy są po to żeby je łamać ;)
2012-08-21 16:31:02 Autor: użytkownik polskich kolei
---.sgh.waw.pl
@pinkdoteR

Może jakaś petycja, manifestacja, sam nie wiem, stado posłów bierze grubą kasę za siedzenie w Sejmie i co z tego mamy?
2012-08-21 18:32:32 Autor: hi hi ha ha
---.adsl.inetia.pl
Zapraszam do Berlina - tam sobie poradzili absorbery w torze kładąc. Ale nie - u nas musi być .. idiotycznie, i do tego - jak widać na zdjęciu - cholernie szpetnie.
2012-08-21 18:50:20 Autor: RCLx
---.play-internet.pl
@Pako
\"lobby ekranowe\"
Na a co z \"zielonym\" terroryzmem?
Wiesz co by było gdyby tych ekranów w projekcie nie było?
Spytaj \"zielonych\".
2012-08-21 19:41:47 Autor: Piotrek
---.net.stream.pl
Jeżeli jakiś przepis jest głupi, kretyński, nieżyciowy, to obowiązkiem każdego uczciwego człowieka (także urzędnika i jego przełożonego, także sędziego) jest tego przepisu nie przestrzegać. Ma to być przepis martwy. Tego wymaga zdrowy rozsądek i normalność. Podam przykład, przejaskrawiony co prawda, ale prawdziwy. W latach czterdziestych przepis wydany przez ówczesne władze nakazywał denuncjowanie Ĺťydów, oraz osób im pomagających. Karą za jego złamanie była kara śmierci. I co, czy należało stosować się do tego przepisu?
2012-08-21 20:12:29 Autor: Sid Vicious
---.rzeszow.mm.pl
@pinkdotR - jeżeli mówimy o Krakowie - piękna inwestycja, łącznica Zabłocie-Krzemionki będzie oszpecona ekranami na całej długości estakad. Ciekawe co od od czego ekrany ochronią-podróżnych pociągu od hałasu generowanego przez skrzyżowanie Wielicka/Powstańców? Paranoja!
2012-08-21 22:49:58 Autor: Adam
---.play-internet.pl
Hałas? Jaki hałas pytam ja się. Ĺťe co, Ĺťe niby pociągi są głośne? Najpierw szanowni decydenci niech zmierzą hałas jakie wydają samochody na ulicach, zwłaszcza na tych głównych W Warszawie i nie tylko a potem sobie porównają kto jest głośniejszy: samochód w liczbie 40 sztuk na minutę przez jedno miejsce a pociągi jeżdżące co kilka minut i tylko to jest szum i stukot kół. Okaże się to, że pojawi się konieczność postawienia ekranów wzdłuż ulic a nie torów kolejowych. Zresztą uważam że ludziom bardziej przeszkadza ruch kołowy który trwa nieprzerwanie niemalże całą dobę, niż ruch pociągów który trwa od 4 nad ranem do godziny zerowej, nie licząc paru nocnych pociągów jadących przez Wawę. Zresztą spytajcie się mieszkańców, zwłaszcza przy ulicy Alei 3-go Maja na Powiślu. Sądzę że odpowiedź jest oczywista, dla człowieka zdrowo i trzeźwo myślącego.
2012-08-22 01:41:26 Autor: POlszewickie rządy
---.sta.asta-net.com.pl
ekrany mają chronić przed hałasem, ale te osiedla nie chcą żadnej ochrony przed hałasem. Ktoś lobbuje firme produkujaca ekrany... ktoś już wziął w łape i to nie mało i o to taki efekt jest.. POlska.. to wina TUSKA!! PS Eurokołchoz musi upaść :))
2012-08-22 06:49:26 Autor: życzliwy
---.internetdsl.tpnet.pl
Tusk jest tylko pionkiem, on NIC NIE MOĹťE.
2012-08-22 07:51:16 Autor: mm2
---.184.22.1
\"generowanym przez linię kolejową\". Hałas generuje tabor przewoźnika a nie infrastruktura. Kazda decyzja srodowiskowa zawiera wymóg wykonania analizy porealizacyjnej. Może się okazać, że ekrany będą potrzebne w innych miejscach, o innej długości, wysokości i konstrukcji.
2012-08-22 09:00:09 Autor: przewoz
---.opera-mini.net
\'teraz mamy komputer (...) możesz mu wpisać co tylko chcesz, i tak pomyli się przy dodawaniu\'
Taki to wlaśnie komputer, który uwzględnia tylko jedną słuszną metodę ograniczania hałasu, czyli zielony płot. O niczym innym nie wie. ale osoba projektująca, czyli używająca tego złoma też powinna myśleć.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony