Partnerzy serwisu:

Ekrany dźwiękochłonne - jak jest, a jak być powinno?

Rynek Infrastruktury 17.08.2012 156

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2012-08-17 10:28:27 Autor: Trybik
---.internetia.net.pl
Co to są \"poliakrylaty\" ?? Może o poliakrylany chodziło??
2012-08-17 10:50:35 Autor: Krzysztof Rudek
---.tktelekom.pl
cytat \"Mieszkańcami Warszawy wstrzasnęła wiadomość\" O ile wiem, to jeden dziennikarz napisał, odgrzebując decyzję środowiskową sprzed dwóch lat, pobiegł z tym do jakiegoś architekta który sie zbulwersował i tyle było bulwersu. A ludzie sa podzieleni, jedni chca ogladać pociągi kosztem hałasu, inni wola ekrany, żeby było ciszej, a reszta ma to w nosie, bo wraca z pracy, gdy jest ciemno. Problem ma władza, bo jest przepis, który mówi jasno co zrobić i jest prasa, która zna sie na wszystkim najlepiej.
2012-08-17 10:59:34 Autor: Perl
---.ip.netia.com.pl
Brawo @Krzysztof Rudek. Najlepiej jest mieć wszystko w dupie. Miasto zniknie pod naporem ekranów o paskudnych kształtach i kolorach? A co tam, lepiej do domciu pojechać, jak ciemno. Ale narzekać i jęczeć na własny kraj, jak tu brzydko i badziewnie, to wszyscy.
2012-08-17 11:12:11 Autor: Krzysztof Rudek
---.tktelekom.pl
Nie mam w d..., tylko mam świadomość, że w W-wie jest sto kilkadziesiąt km ekranów, gdyby ich nie było, nie powstałaby żadna trasa szybkiego ruchu - bo taki jest przepis. Więc albo przepis jest nieżyciowy, albo ktos próbuje rozkręcić chorą dyskusję, bo srednicę zrobic trzeba, żeby pociągi mogły jeździć dalej, bo tak za pare lat z przyczyn technicznych ruch tam stanie. Ekrany sa na całym świecie i powiedziałbym, że w W-wie najładniejsze, szarość, Brukseli, Londynu, Paryża, Wiednia są porażające. U nas kolorowe i porosnięte roslinami pnacymi w ciagu kilka lat fajnie sie komponują otoczeniem. Więc albo zmieńmy przepis, albo zaakceptujmy ekrany, bo za pare lat nikt przez Wisłę pociągiem nie przejedzie.
2012-08-17 11:31:00 Autor: DesertRain
---.bik.pl
@Krzysztof Rudek - czytam Twoją ostatnią wypowiedź i zastanawiam się, czy Ty przeczytałeś i zrozumiałeś powyższy tekst, czy nie? Mam poważne wątpliwości...
2012-08-17 11:53:23 Autor: Krzysztof Rudek
---.tktelekom.pl
Tak, ktoś kogoś na kogoś innego napuścił, aby mógł zostać opublikowany powyższy tekst. I nie o ludzi i pejzaż miasta to chodzi :)
2012-08-17 12:09:43 Autor: stoker
---.globalconnect.pl
Temat dotyczy nie tylko Warszawy i ostatnio nagłośnionego odcinka linii średnicowej.
Bodajże 5 metrowe ekrany mają stanąć na E65 na znacznej długości odcinka trójmiejskiego - w tym np. na pasie oddzielającym stację Gdynia Gł. od ulicy Morskiej (tak jakby to kolej była tu głównym generatorem hałasu!).
Należy podnieść ogólnokrajowy protest wobec PLK-owskiej tandety szpecącej nasze miasta i miasteczka i zrewidiwać te chore projekty, póki jeszcze czas!
2012-08-17 12:23:45 Autor: stary kolejarz Miecio
---.144.rev.vline.pl
Bardzo dziękujemy za merytoryczny artykuł. Należy jeszcze wspomnieć o Francji i Belgii gdzie budują ekrany przy liniach kolejowych do wysokości okien wagonów specjalnie wyprofilowanych o parametrach akustycznych nie gorszych niż ekrany wysokie. Moim zdaniem powinniśmy brać przykłady z tamtej części Europy a nie sami doswiadczać i po 20 latach stwierdzić że to nie ta droga. Mam również poważną uwagę do pracowników PKP PLK, którzy zajmują się sprawami ochrony środowiska aby otworzyły szerzej oczy i nie uważały przy modernizacjacj starych linii kolejowych że najważniejsze są ekrany itp obiekty inżynieryjne lecz cała infrastruktura kolejowa bo okres za \"murzynami\" się wydłuży. Aby prace medernizacyjne nabrały tempa proponuję aby cały skład osób zajmujących się ekranami i ochroną środowiska w PKP PLK wymienić na osoby odpowiedzialne posiadające odpowiednie przygotowanie zawodowe i myślące o przyszłości.
2012-08-17 12:47:03 Autor: użytkownik polskich kolei
---.sgh.waw.pl
Kuriozalnie zaczyna wyglądać właśnie modernizowana stacja Radziwiłłów Mazowiecki (w ramach modernizacji linii Łódź - Warszawa). Dworzec, budynek ubikacji wolnostojący i plac wokół dworca został właśnie bardzo pięknie i kunsztownie wyremontoweany i uporządkowany, pojawiłu się tam ławki i trawniki. I oto wysokie na chyba 6 m ekrany oddzielają peron przy dworcu na całej jego długości z wyjątkiem odcinka gdzie jest budynek dworca. Oddzielony został plac z trawnikiem, zabytkowym budynkiem ubikacji i ławkami. Cały efekt z remontu dworca poszedł w p...u. Tak mnie to wk...wia że chyba pozwę wykonawców o uszczerbek na zdrowiu.
2012-08-17 13:18:03 Autor: Piotrek
---.net.stream.pl
@Krzysztof Rudek
Ty chyba naprawdę nie zdajesz sobie sprawy o czym piszesz. Chwała ludziom i dziennikarzom za to, że nagłaśniają tą sprawę (nawet gazecie - tfu - Wyborczej). Gdybyś mieszkał w domu i za oknem miał zieloną ścianę to chyba byś zmienił zdanie. Poza tym nie wszyscy wracają gdy jest ciemno. A co z ludźmi, którzy większość czasu spędzają w domu (niepełnosprawni?). Jak ktoś mądrze powiedział, bilans strat i zysków w przypadku ekranów jest ujemny. Straty w krajobrazie są większe niż ochrona przed hałasem, w dodatku pociągi nie jeżdżą bez przerwy jak auta, a w zimie prawie nie hałasują.
2012-08-17 14:14:37 Autor: inzynier
---.200.225.98
Panowie, troll Rudek z tktelekomu to przeciez kulejarz, wiec broni swoich kolesiow i ich chorej wizji powstalej w zakutych kulejarskich lbach.
2012-08-18 15:05:04 Autor: unidindi
---.internetdsl.tpnet.pl
Może by tak zapytać mieszkańców Witanowa pod Błoniem,czy takie jak ich ekrany spełniają swe zadanie.Dla \"niewtajemniczonych\"-widoków zbytnio nie zasłaniają w jedną i drugą stronę.Nie mam pojęcia jak z izolacją akustyczną.A swoją drogą,gdzie się podziali \"ekolodzy\"? Wszak w wielu miejscach miast rzeczywiście ohydnych \"zielonych murów\"można nasadzić szybko rosnące cyprysowce lub tuje.Nie szpecą krajobrazu,a jeszcze ekologiczne.No,ale sama się nasuwa sentencja A. de Toqevilla:\"Jeśli nie wiesz o co chodzi,bez wątpienia chodzi o pieniądze.\"
;
\'
2012-08-19 10:54:25 Autor: Pawełek
---.adsl.inetia.pl
Niestety, o kasę chodzi. Na E30 było za mało ekranów i jeszcze dorabiają! Mówią, że kasy zostało, to trzeba jeszcze popsuć krajobraz! paranoja!
2012-08-20 08:37:09 Autor: mm2
---.184.22.1
A za co płacą dziennikarzom? Jest temat i każdy pismak na nim zarobi. Jak słusznie napisał Krzysztof Rudek :\"ktoś kogoś na kogoś innego napuścił\".
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony