Partnerzy serwisu:

Ekokonkurs w PCC Intermodal

inf. pras 28.05.2021 327

Ekokonkurs w PCC Intermodal
rys. PCC
Spółka PCC Intermodal ogłosiła eko-akcję siania łąk kwietnych i włączyła się w projekt ratowania pszczół.
W 2020 roku dzięki klientom, którzy wybrali intermodal, PCC Intermodal zredukowało emisje CO2 o ponad 315 tys. ton. To kolejny rekord. Jaki będzie w 2021? Kto zgadnie – dla tego słój miodu! – zachęca spółka. 

– Emisje szkodliwych substancji do środowiska redukujemy wybierając zrównoważony rozwój, mądrze dobierając metody transportu, dobrze planując łańcuchy logistyczne, ale również segregując śmieci, oszczędzając wodę i energię elektryczną podczas codziennej aktywności, ucząc dzieci szacunku do otoczenia – podkreśla PCC Intermodal.

Spółka przypomina, że kolej jest zrównoważonym, bezpiecznym i przystępnym cenowo środkiem transportu. Zgodnie z wyliczeniami ekspertów z European Enviroment Agency, średnia emisja CO2 w przeliczeniu na tono-kilometr (tkm) wynosi:
• 15, 6 g/tkm w transporcie kolejowym
• 139, 8 g/tkm w transporcie drogowym.

Na stronie www.pccintermodal.pl/green-way dostępny jest kalkulator do obliczania redukcji emisji CO2 do atmosfery wybierając kolej na długim dystansie zamiast samochodu.

Operator poprzez swoją działalność przyczynia się istotnie do zmniejszenia śladu węglowego, w maju dodatkowo firma uruchomiła eko-akcję siania łąk kwietnych i włączyła się w projekt ratowania pszczół, projektowania pięknego, sielskiego krajobrazu. Szczegóły zabawy można znaleźć na stronie www i profilu Facebook spółki.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony