Partnerzy serwisu:

Egis i WYG z kolejnymi zleceniami na projektowanie modernizacji linii 201

Michał Szymajda 21.05.2018 1,6k

Egis i WYG z kolejnymi zleceniami na projektowanie modernizacji linii 201
Stacja Gdynia GłównaFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Konsorcjum Egis Poland i WYG International opracuje dokumentację projektową i będzie pełnić nadzór autorski dla modernizacji linii 201 na odcinku Gdańsk Osowa – Gdynia Główna.
Prace są częścią zadania pod nazwą „opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na odcinkach linii kolejowych nr 201,214 i 229" realizowanego w ramach projektu pn. "Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz –Trójmiasto".

Zlecenie przyznano konsorcjum bez przetargu, z wolnej ręki. Taką możliwość PKP PLK zagwarantowało sobie już wcześniej, jest to zgodne z prawem. Przekazanie zlecenia poprzedziły negocjacje. Jego wartość to 8 mln zł.

Prace, które wykona Egis i WYG obejmą uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, projekty budowlane, przygotowanie kompletu materiałów do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, projekty wykonawcze (z wyłączeniem branż srk i teletechnika), specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, opracowanie materiałów przetargowych i odpowiedzi na pytania zadawane podczas postępowania przetargowego. W fazie drugiej konsorcjum będzie pełnić nadzór autorski nad inwestycją.

Decyzję o zleceniu zamówienia konsorcjum podjęto 16 maja.

O projekcie modernizacji linii 201 pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony