Partnerzy serwisu:

Edycja jesienna „Strefy Kulturalnego Podróżowania”

Martyn Janduła 04.11.2016 147

Edycja jesienna „Strefy Kulturalnego Podróżowania”
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity rusza z jesienną edycją akcji „Strefa Kulturalnego Podróżowania”. Przez kolejne tygodnie pasażerowie będą mogli zapoznać się z kodeksem, który będzie wyświetlany w pociągach. Dodatkowo na profilu społecznościowym przewoźnika pojawią się filmiki dotyczące pożądanych zachowań w komunikacji publicznej. O kulturalnym podróżowaniu będzie opowiadał w 5-odcinkowym cyklu materiałów video Adam Jarczyński, ekspert ds. savoir-vivre’u, twórca bloga dobremaniery24.pl.
Na ekranach w pociągach i na dworcach

Panel fokusowy z podróżnymi, internetowa sonda na facebookowym profilu, stworzenie wspólnie
z podróżnymi kodeksu kulturalnego podróżowania – tak wyglądał pierwszy etap akcji „Strefa Kulturalnego Podróżowania”. Została ona przeprowadzona przez przewoźnika na przełomie czerwca
i lipca wspólnie z Adamem Jarczyńskim, ekspertem ds. savoir-vivre’u.

Kolejnym krokiem jest kampania informacyjna, przedstawiająca kodeks, w pociągach i na dworcach. Znajdują się w nim porady, co zrobić, a czego unikać w pociągu, by podróż była przyjemna zarówno dla nas, jak i dla naszych współpasażerów.

– Cieszymy się, że pierwsze edycja akcji spotkała się z tak dużym zainteresowaniem podróżnych. Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w głosowaniu, dzięki temu kodeks jest dziełem zaangażowanych podróżnych. Temat savoir-vivre’u jest na tyle uniwersalny, że będziemy do niego wracać regularnie, mając świadomość oddziaływania określonych zasad w całej przestrzeni życia publicznego – mówi Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Kodeks od początku listopada można zobaczyć na monitorach w pociągach kategorii Express InterCity Premium (Pendolino) oraz części pociągów kategorii InterCity (składach zespołowych typu Flirt3
i PesaDART). Dodatkowo będzie on wyświetlany na ekranach przy kasach w 38 miastach w Polsce, m.in. w Bielsku-Białej, Częstochowie, Opolu i w Zakopanem.

O kulturze podróżowania również na Facebooku

Czy możemy słuchać muzyki w przedziale bez słuchawek? Czy zapach kebaba może przeszkadzać współpodróżnym? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w 5-odcinkowym cyklu filmików, które będą emitowane przez najbliższe tygodnie na profilu społecznościowym przewoźnika.

W każdym epizodzie będzie poruszany inny wątek, dotyczący drażliwych zachowań w podróży transportem publicznym. Adam Jarczyński, ekspert akcji, podpowie, jak zachować się kulturalnie w czasie jazdy pociągiem.

Czy to w pociągu, czy kupując bilet na dworcu, chwila refleksji w czasie czytania kodeksu staje się dobrą okazją do utrwalenia zasad dobrego wychowania. – Pamiętajmy, że są one uniwersalne dla wszystkich środków transportu. Obowiązują zarówno w pociągu, jak i w metrze czy w czasie podróży samolotem – podsumowuje Jarczyński.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony