Partnerzy serwisu:

Edukacja przeciw wykluczeniu – dobiega końca kampania społeczna Fundacji Grupy PKP

inf. prasowa 12.12.2017 515

Edukacja przeciw wykluczeniu – dobiega końca kampania społeczna Fundacji Grupy PKP
fot. Fundacja Grupy PKP
Kampania informacyjna w pociągach i komunikacji miejskiej, filmy z udziałem osób z niepełnosprawnością, happeningi na dworcach kolejowych, lekcje Polskiego Języka Migowego, zabawy, konkursy z nagrodami, pokazy poezji miganej, informacje o tym, jak zachowywać się wobec osób z niepełnosprawnością, a także o sytuacji na rynku pracy, to tylko część dobiegającego końca pierwszego etapu projektu ,,WidzialniPełnosprawni.pl” prowadzonego przez Fundację Grupy PKP. 
Wyrównywanie szans

Jedynie co czwarta osoba z niepełnosprawnością działa aktywnie zawodowo, co spowodowane jest w dużej mierze niską świadomością wśród pracodawców. Fundacja Grupy PKP, zauważając ten problem i chcąc mu przeciwdziałać, przy partnerskiej współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi projekt ,,WidzialniPełnosprawni.pl”, który skierowany jest przede wszystkim do osób pełnosprawnych, w tym także do pracodawców.

Główny cel kampanii społecznej stanowi dotarcie do szerokiego grona odbiorców i uwrażliwienie ich na sytuację osób z niepełnosprawnością, a także pokazanie, że mogą być oni pełnoprawnymi pracownikami. Z tym celem związany jest również kolejny etap projektu Fundacji, który skierowany jest do wewnątrz spółek Grupy PKP. Kadra kierownicza podczas szkoleń dowie się, jak usprawnić system, by móc zapewnić osobom z niepełnosprawnością jeszcze lepsze warunki pracy. Drugi etap kampanii ma na celu zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w spółkach Grupy PKP.

,,Widzialni” na dworcach kolejowych

Od lipca tego roku na wybranych dworcach kolejowych odbyły się happeningi, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze dotarli z przekazem do tysięcy osób, bezpośrednio z nimi rozmawiając i mówiąc o problemie niskiego zatrudnienia. Podczas spotkań podróżni mogli także porozmawiać z osobami z niepełnosprawnością, które przybliżały swoją sytuację, pokazując z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień. Podstawowe a zarazem kluczowe informacje o tym, jak zachowywać się wobec osób z niepełnosprawnością, znaleźć można również na stronie projektu: www.widzialnipelnosprawni.pl

Ostatnie wydarzenie z cyklu happeningów miało miejsce 6 grudnia na Dworcu Warszawa Centralna. Podczas spotkania obok organizatora projektu, Fundacji Grupy PKP, obecne były organizacje działające na rzecz zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, które na co dzień prowadzą programy wspomagające zatrudnienie bądź bezpośrednio pomagają osobom z niepełnosprawnością w znalezieniu pracy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony