Partnerzy serwisu:

ED74 wyjadą na tory z pasazerami już w 12 grudnia. Na nowej trasie!

Michał Szymajda 03.12.2021 11,3k

ED74 wyjadą na tory z pasazerami już w 12 grudnia. Na nowej trasie!
Fot. RK
Dwa pierwsze, zmodernizowane przez ZNTK Mińsk Mazowieckie ED74, wbrew ostatnim deklaracjom ministerstwa infrastruktury, wyjadą na trasy od pierwszego dnia obowiązywania rozkładu jazdy 2021/2022.
Jeszcze kilka tygodni temu Ministerstwo Infrastruktury informowało, że odbiory ED74 zaplanowane są na styczeń. Dziś już wiemy, że eksploatacja nadzorowana, z pasażerami na pokładzie, będzie miała miejsce już od 12 grudnia. Do tego, będzie się odbywać na trasie, na której nie planowano użycia ED74. 

– Proces odbioru pojazdów ED 74 po modernizacji został zaplanowany dwuetapowo – w pierwszej kolejności po odbiorach fabrycznych składy będą funkcjonowały w ramach tzw. eksploatacji obserwowanej z pasażerami, podczas której na pokładzie producenci zapewnią całodobowe wsparcie techniczne. W ramach właśnie tego pierwszego etapu ED 74 zostaną skierowane do obsługi połączeń na trasie Wrocław – Przemyśl – napisała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity. Ta trasa nie była pierwotnie planowana dla tego typu pojazdów.

Przedstawicielka operatora zaznacza, że dzięki temu możliwe będzie potwierdzenie w warunkach eksploatacyjnych zastosowanych rozwiązań bądź ewentualne wprowadzenie niezbędnych usprawnień w pojeździe przed drugim etapem, który rozpocznie się w raz z odbiorem końcowym, kiedy pojazdy będą już kierowane regularnie do obsługi połączeń w ramach obowiązującego rozkładu jazdy.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji „Edyty” mają obsługiwać poranny pociąg IC6300 Wyspiański odjeżdżający z Wrocławia o 6:03 oraz IC 3602 Siemiradzki, który z Przemyśla odjeżdża o 13:54. Pociągi pojadą najkrótszą trasą przez Kraków i Katowice.

Więcej zdjęć zmodernizowanych ED74 można zobaczyć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony