Partnerzy serwisu:

ED74 do połowy 2017 roku w IC. Mniej chętnych na zakup

Jakub Madrjas 08.12.2016 440

ED74 do połowy 2017 roku w IC. Mniej chętnych na zakup
Fot. Paweł Obelnicki, SM42.pl
Spółce PKP Intercity nie udało się szybko sprzedać kłopotliwych zespołów trakcyjnych ED74. Chętne na zakup nie są już Przewozy Regionalne i Koleje Śląskie.
W połowie października PKP Intercity oficjalnie ogłosiło zamiar sprzedaży ezt ED74. Przewoźnik pozbędzie się wszystkich 14 jednostek a więc nie tylko tych, które stoją odstawione w Krakowie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Sprzedaż pociągów zapowiedział w kwietniu ówczesny wiceminister Piotr Stomma.  – Planowana jest obecnie odsprzedaż 7 jednostek ED74, a następnie 3 kolejnych pod koniec 2016 r. i 4 ostatnich sztuk w drugim kwartale 2017 r. – poinformował wówczas Stomma w odpowiedzi na interpelację, opierając się na informacjach ze spółki. Sprzedaży nie udało się jednak wykonać tak szybko, jak planowano.

– Obecnie trwa analiza ofert wstępnych. Szczegółowych informacji udzielimy po zakończeniu II etapu negocjacji z oferentami, tak aby nie miały one wpływu na konkurencję i cenę. Proces sprzedaży wraz z przekazaniem pojazdów powinien zakończyć się do połowy 2017 r. – przyznaje rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak.

Niedawno pojawiły się informacje, że w tym miesiącu PKP IC zakończy eksploatację pojazdów. Przewoźnik zaprzecza. – W nowym rozkładzie od 11 grudnia 2016 roku do 10 czerwca 2017 roku założono jeden pociąg rel. Kraków - Terespol - Kraków zestawiony z dwóch ED74 – informuje "RK" biuro prasowe IC.

Tymczasem na zakup pojazdów jest coraz mniej chętnych. Jak zapowiadaliśmy, udział w postępowaniu na zakup ED74 zapowiadały pierwotnie Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie i Arriva. Tymczasem niedawno Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że Przewozy Regionalne "nie planują zakupu pojazdów typu ED74 na warunkach oferowanych przez PKP Intercity". Z kolei przed miesiącem wicemarszałe­k województwa śląskie Stanisław Dąbrowa w rozmowie z portalem silesiainfotransport uznał kupowanie tych pojazdów przez Koleje Śląskie za niezasadne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony