Partnerzy serwisu:

EC Wawel pojedzie w pełnej relacji z Krakowa do Berlina

Michał Szymajda 09.12.2020 16,8k

EC Wawel pojedzie w pełnej relacji z Krakowa do Berlina
Zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
Reaktywowany pociąg międzynarodowy EC Wawel od 13 grudnia pojedzie w pełnej zaplanowanej dla niego relacji. Tak zdecydowało PKP Intercity z niemieckim partnerem.
Ponowne uruchomienie międzynarodowego pociągu łączącego Kraków z Berlinem planowane było od kilku lat. Zapowiadano to już na grudzień 2019 roku, ale ostatecznie przełożono ten plan o rok. Do końca nie było jednak wiadomo, czy w związku z obostrzeniami przy wjeździe do Niemiec, pociąg zostanie uruchomiony w międzynarodowej relacji. 

– Potwierdzamy start połączenia IC Wawel od nowego rozkładu – napisała dziś Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa o 10:11, w Berlinie Hbf będzie po 7 godzinach i 5 minutach, o 17:16. W kurs powrotny uda się 10:37, dojedzie do Krakowa po 7 godzinach i 11 minutach na godzinę 17:48. Bilety na pociąg są już dostępne w kasach i przez portal intercity.pl. Cena za przejazd w drugiej klasie w pełnej relacji jest zaskakująco niska i wynosi 90 złotych i 55 groszy. To cena promocyjna.

Warto zaznaczyć że IC Wawel będzie składem, który najszybciej pokona odcinek między Legnicą a Wrocławiem (w 35 minut) i jednym z trzech z najkrótszym czasem przejazdu między Krakowem a Katowicami (przejazd bez zatrzymań potrwa 57 lub 58 minut w zależności od kierunku jazdy), gdzie znacznie poprawi się od 13 grudnia oferta.

Według przepisów, które strona niemiecka opublikowała na początku grudnia, w Berlinie i Brandenburgii można przebywać do 24 godzin bez obowiązku wjazdu z testem na obecność w organizmie koronawirusa i bez konieczności odbywania 10 dniowej kwarantanny. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport