Partnerzy serwisu:

EC Engineering zbuduje nową fabrykę

inf. prasowa 30.08.2016 474

EC Engineering zbuduje nową fabrykę
Rys. EC Engineering
Krakowska firma EC Engineering planuje wybudowanie hali produkcyjnej koło Niepołomic w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Firma zakupiła już działkę o powierzchni 1,1 ha. Budowa obiektu zaplanowana jest na przyszły rok, a uruchomienie produkcji jesienią 2017 r. Inwestycja kosztować będzie 8 mln zł.

- Do tej pory nasza linia produkcyjna znajdowała się w Krakowie przy ul. Centralnej, ale w związku z zamierzonym poszerzeniem produkcji zdecydowaliśmy się na przeniesienie do SSE. Planujemy inwestycję w Podłężu koło Niepołomic. Mamy zamiar wybudować tam nowoczesną halę produkcyjną wraz z zapleczem biurowym oraz uruchomić linię produkcyjną – zapowiada Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering.

W latach 2012-2015 krakowscy inżynierowie realizowali projekt badawczo-rozwojowy - wsparty przez fundusze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - którego celem było opracowanie konstrukcji nowoczesnych pantografów przeznaczonych dla tramwajów, pociągów i lokomotyw oraz innowacyjnego urządzenia do ładowania autobusów elektrycznych. Projekt został zakończony pomyślnymi testami laboratoryjnymi jak i eksploatacyjnymi.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, nadszedł czas by nowatorskie rozwiązania wdrożyć do produkcji seryjnej. Temu ma służyć nowa hala i linia produkcyjna. Produkowane tam urządzenia będą zaspakajać potrzeby polskich producentów takich jak: Newag, Pesa, Solaris, jak również światowych liderów produkcji taboru szynowego: Alstom Transport i Bombardier Transportation - czytamy w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony