Partnerzy serwisu:

Dźwiękoszczelna ściana noba łączy ludzi

mmcité+ 10.05.2017 265

arrow
arrow
Dźwiękoszczelna ściana noba łączy ludzi
Rys. mmcité+
Dźwiękoszczelna ściana noba łączy ludzi
Dźwiękoszczelna ściana noba łączy ludzi
Dźwiękoszczelna ściana noba łączy ludzi
Dźwiękoszczelna ściana noba łączy ludzi
Ściany i płoty najczęściej dzielą. Państwa, narody, sąsiadów. Firma mmcité+ z Bielska-Białej przychodzi jednak ze ścianą, która łączy. Rozwinęła, zaprojektowała i wytworzyła dźwiękoszczelną ścianę noba, która jest nowa pod każdym względem. Materiałem wyjściowym ekranu są zużyte opony.
Na 1 metr kwadratowy zużywa się cztery sztuki opon z jednego samochodu osobowego. Oczywiste więc są łatwa konserwacja i długa żywotność. Ekran akustyczny jest lekki, łatwy do składania, dzięki czemu można oszczędnie dostarczyć go na miejsce instalacji. Sama instalacja ekranów nie wymaga ciężkiego sprzętu, co znacznie ogranicza koszty budowy. Na panelu można tworzyć napisy tekstowe lub dowolne motywy. Mogą symbolizować miasto, miejsce lub stację kolejową. Każdy może więc stworzyć własną indywidualną formę ekranu akustycznego.

Firma mmcité+ na przykład zwróciła się do uczniów jednej szkoły podstawowej, aby zobaczyli, jak rodzi się forma budynków transportu publicznego. Ich zadaniem było stworzenie projektu graficznego ściany, która powstała na granicy działki firmy i miejscowej stacji benzynowej. W ten sposób ekran noba połączył szkołę, gminę i firmę prywatną. – Chcieliśmy również pokazać uczniom, jak sami mogą wpływać na przestrzeń publiczną. Budynki, rzeczy, które ich codziennie otaczają. Przyda im się to w życiu, kiedy zechcą na przykład namówić do czegoś różnych przedstawicieli instytucji, posłów. Już będą wiedzieć, że oni też mogą współtworzyć przestrzeń wokół nas – mówi dyrektor handlowy mmcité+ Petr Vavrouška.

Dźwiękoszczelna ściana noba umożliwia nie tylko odbiorcom, ale również projektantom i architektom wpłynięcie na jej ostateczny kształt. Mogą wytworzyć oryginalne i funkcjonalne wyciszenie dróg, kolei. Motyw pochodzi z grafiki komputerowej, która powstaje z pojedynczych punktów obrazu – pikseli. Motywy znane z estetyki komputerowej przenoszone są w przestrzeń miasta lub krajobrazu. Dzięki prostemu skrótowi można w obrazach końcowych uchwycić napisy, lub motywy zwierzęce czy abstrakcyjne.

– Początkowo chcieliśmy umieścić na ekranie akustycznym symbole lub teksty. Dlatego szukaliśmy inspiracji w street arcie, w którym zainteresował nas przede wszystkim pixel art. Technika ta opiera się na poezji pierwszych ośmiobitowych gier komputerowych, na których wyrośliśmy. Obrazy są tworzone przez kwadraty o różnych kolorach, które z daleka łączą się w zrozumiały symbol. Zmodyfikowaliśmy zasadę do naszych celów i obecnie obrazy nie są tworzone przez kwadraty, ale linie. Ekran powstający dzięki szablonowi noba digi jest płótnem, który umożliwia w graficznej stylizacji przedstawić dowolną informację lub obraz – mówi Petr Vavrouška. Obecnie mmcité+ buduje dźwiękoszczelną ścianę noba przy obwodnicy Trzyńca w Czechach czy na słowackiej kolei.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony