Partnerzy serwisu:

Dziś 59. urodziny "Babci" EN57-038 [FILM]

Jakub Madrjas 09.05.2022 2,7k

Dziś 59. urodziny "Babci" EN57-038 [FILM]
Najstarszy kursujący na polskich torach EN57 skończył właśnie 59 lat. Niedawno staraniem Kolei Mazowieckich odzyskał oryginalną malaturę.  
W styczniu tego roku po raz pierwszy z pasażerami wyjechał po naprawie najstarszy jeżdżący w Polsce elektryczny zespół trakcyjny EN57, z numerem 038. Pochodzący z 1963 roku pojazd jeździ teraz w historycznych, żółto-niebieskich barwach i działa jak magnes na miłośników kolei.

Niestety niedługo później stał się ofiarą wandali ze sprayem, ale policja szybko ujęła podejrzanego, a KM odmalowały pojazd. Dziś EN57-038 zwany "babcią" obchodzi urodziny, a Koleje Mazowieckie opublikowały okolicznościowy film: 
  
Od równo 60 lat elektryczne zespoły trakcyjne serii EN57 są podstawowym środkiem kolejowego transportu dla milionów Polaków. EN57 to absolutny fenomen, rozpoznawalna marka, ale też przyczyna zmartwień i dyskusji nad problemami regionalnych operatorów. Powstają na jego temat nawet książki. Koleje Mazowieckie wymieniają tabor na nowy - niedawno podjęły decyzję o złomowaniu kolejnych ośmiu EN57.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony