Partnerzy serwisu:

Dziennym pociągiem z Warszawy do Kijowa z przesiadką w Przemyślu (aktualizacja)

Michał Szymajda 07.02.2017 1,3k

Dziennym pociągiem z Warszawy do Kijowa z przesiadką w Przemyślu (aktualizacja)
Dziennym pociągiem z Warszawy do Kijowa dojedziemy z przesiadką w Przemyślufot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Prezes PKP Intercity na konferencji poświęconej wynikom PKP Intercity osiągniętym w 2016 roku odniósł się do rezultatów funkcjonowania nowych połączeń międzynarodowych. Jego zdaniem ich uruchomienie wpływa korzystnie na bilans finansowy spółki.
Marek Chraniuk szczególnie korzystnie ocenił połączenie Przemyśl – Lwów – Kijów, które zaczęło funkcjonować 23 grudnia 2016.  – Porozumienie w sprawie połączenia pomiędzy nami a Kolejami Ukraińskimi udało się osiągnąć w rekordowym tempie. Pociąg cieszy się dużym powodzeniem. To przekłada się też na wzrost o 100% sprzedaży biletów na pociąg IC Wyspiański, który kursuje w relacji Przemyśl – Wrocław – powiedział na konferencji prezes zarządu PKP Intercity.

Z informacji uzyskanych z biura prasowego PKP Intercity wynika, że przewoźnik, ze względu na zwiększone zainteresowanie dojazdami z Przemyśla, planuje wydłużyć trasę jednego z warszawskich pociągów do tego miasta.

– Planujemy wydłużyć relację pociągu TLK Pomarańczarka (Warszawa Zachodnia – Rzeszów Główny) do stacji Przemyśl Główny, gdzie będzie możliwa przesiadka na/z pociąg do Kijowa. Dzięki temu podróż na trasie Warszawa – Lwów będzie można odbyć tylko z jedną przesiadką – informuje Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity. – Ponadto monitorujemy frekwencję w pociągu IC Wyspiański rel. Przemyśl Główny – Wrocław Główny, który jest skomunikowany w obu kierunkach z pociągiem do/z Kijowa. Będziemy reagować w przypadku potrzeby uruchomienia dodatkowych połączeń – dodał rzecznik. 

Marek Chraniuk pozytywnie ocenił także uruchomienie bezpośredniego pociągu w relacji Kraków – Grodno. – Nie narzekamy na frekwencję w tym pociągu – powiedział dyplomatycznie dziennikarzom. – Z kolei dzięki otwarciu połączenia Moskwa – Berlin prowadzonego wagonami Talgo zarabiamy na udostępnianiu naszych lokomotyw Rosjanom na odcinku trasy przebiegającym na terytorium Polski – dodał.

Aktualizacja

Jak poinformował 7 lutego rzecznik prasowy PKP Intercity, zmiany w rozkładzie jazdy nie należy się spodziewać w związku z marcową korektą rozkładu jazdy, lecz od czerwca, wraz z wakacjami. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony