Partnerzy serwisu:

Udało się zebrać pieniądze na pomoc studentce kierunku transport kolejowy

inf. pras 31.07.2020 2,3k

Udało się zebrać pieniądze na pomoc studentce kierunku transport kolejowy
fot. Fundacja Grupy PKP
Jak informuje Fundacja Grupy PKP, w miesiąc udało się zgromadzić ponad 60 tys. zł na zakup protez dla Judyty, studentki II roku kierunku Transport Kolejowy. – Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę charytatywną , pracownikom i zarządowi PKP Cargo za przekazanie darowizny na ten cel – pisze Fundacja.
Judyta od zawsze chciała pracować na kolei. Jest miłośnikiem kolejnictwa oraz studentką II roku kierunku transport kolejowy na Politechnice Śląskiej. W dążeniu do realizacji planów związanych z karierą zawodową przeszkodził wypadek, w wyniku którego amputowano jej obie nogi na wysokości podudzia. Koszt obu protez bez kosztów rehabilitacji wyniósł 65 tysięcy złotych.

– Dziękuję wszystkim osobom, które zareagowały na nasz apel i przekazały środki w ramach zorganizowanej zbiórki charytatywnej. Wiemy, że historia Judyty poruszyła wiele osób. Dziękuję zarówno pracownikom, jak i osobom niezwiązanym z koleją za przekazanie pieniędzy i tym samym wsparcie naszej akcji. Dziękuję także właścicielowi salonu Beauty Factory z rodzinnej miejscowości Judyty, który z własnej inicjatywy przeznaczył cały weekendowy dochód na jej leczenie – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Dzięki Wam Judyta może zacząć znowu chodzić i wrócić do aktywności sprzed wypadku. Dla tej młodej, pięknej dziewczyny to szansa na kontynuowanie nauki, odbycie praktyk zawodowych, czy wreszcie na realizację planów i marzeń. Teraz dzięki protezom będzie mogła sprawniej poruszać się i wykonywać codzienne obowiązki. Jednym z jej ulubionych zajęć jest gotowanie i pieczenie ciast, co było bardzo utrudnione przy poruszaniu się na wózku inwalidzkim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony