Partnerzy serwisu:

Działania kontrolne UTK w sezonie wakacyjnym

inf. pras. 26.06.2018 1,1k

Działania kontrolne UTK w sezonie wakacyjnym
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Podczas wakacji znacznie wzrasta liczba osób podróżujących pociągami. Aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo i komfort podróży, pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego rozpoczną cykl wzmożonych kontroli. W trakcie wakacji szczególnemu nadzorowi zostaną poddane tzw. pociągi kolonijne przewożące zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.
Wraz z rozpoczęciem wakacji rozpoczną się zintensyfikowane kontrole pociągów pasażerskich, szczególnie tych dojeżdżających do popularnych miejscowości wypoczynkowych. Inspektorzy UTK sprawdzą wszystkie czynniki związane z bezpieczeństwem podróżowania i komfortem pasażerów. Czynności nadzorcze będą trwały przez cały okres letni, a ich wyniki będą szczegółowo analizowane.

Jednym z głównych zadań prezesa Urzędu Transportu Kolejowego jest stałe monitorowanie bezpieczeństwa ruchu kolejowego, dlatego w okresach wzmożonych przewozów pasażerskich UTK prowadzi dodatkowe działania nadzorcze na terenie całego kraju. Kontrolowane są wszystkie czynniki mogące wpłynąć na bezpieczeństwo i jakość przewozów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podejmowana będzie natychmiastowa interwencja prowadząca do wyeliminowania naruszeń.

Pasażerowie, którzy chcą złożyć skargę lub reklamację w pierwszej kolejności powinni kontaktować się z przewoźnikiem, z usług którego korzystali. Dane teleadresowe spółek kolejowych znajdują się m.in. na stronie www.utk.gov.pl. Jeśli otrzymana odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca, wówczas można skontaktować się z Urzędem Transportu Kolejowego za pomocą formularza lub wiadomości e-mail na adres pasazer@utk.gov.pl. Pod numerem 22 460 40 80 od poniedziałku do piątku (od godz. 8.15 do godz. 16.15) czynna jest infolinia dotycząca praw pasażerów.

Pasażerowie, których roszczenie finansowe nie zostało uwzględnione, mogą także wziąć udział w postępowaniu polubownym prowadzonym przez Rzecznika Praw Pasażera Kolei. Szczegółowe informacje na temat przebiegu postępowania oraz wzór wniosku o jego wszczęcie dostępne są na stronie internetowej www.pasazer.gov.pl.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyjmuje również zgłoszenia podróżnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. W tych sprawach można skontaktować się za pomocą formularza, wiadomości e-mail wysłanej na adres bezpieczenstwo@utk.gov.pl lub pod numer telefonu 22 749 15 85.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony