Partnerzy serwisu:

Dyżurni ruchu na sportowo w duchu fair play

inf. pras. 13.06.2019 0

arrow
arrow
Dyżurni ruchu na sportowo w duchu fair play
fot. Jerzy Oleszak
Dyżurni ruchu na sportowo w duchu fair play
Dyżurni ruchu na sportowo w duchu fair play
Dyżurni ruchu na sportowo w duchu fair play
W malowniczej miejscowości Boszkowo położonej w województwie wielkopolskim, odbyły się XVI Międzynarodowe Zawody Dyżurnych Ruchu. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, ale nie przeszkodziła im dobrze się bawić podczas rzucania piłką do kosza, grając w siatkówkę i przede wszystkim rywalizować w rzucie płozem hamulcowym. 
Fundacja Grupy PKP wspiera wiele działań sportowych, zachęca do aktywności promując różne akcje. W tym roku również przyglądaliśmy się temu, jak rywalizowali ze sobą zawodnicy podczas Międzynarodowych Zawodów Sportowych Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP. Warto wspomnieć, że ubiegłoroczna edycja zawodów miała miejsce w Broku nad Bugiem. Przypominamy naszą relacją z tamtych wydarzeń: www.pkp.pl/pl/fundacja-aktualnosci/1984-xv-miedzynarodowe-zawody-sportowe.

Tegoroczne zawody zorganizowano w dniach 27 – 31 maja 2019 r. w miejscowości Boszkowo w gminie Włoszakowice. Organizatorzy - Rada Krajowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP - przygotowali bogaty program, jak i mnóstwo atrakcji zaplanowanych po konkurencjach sportowych. Sielskie krajobrazy Boszkowa przywitały gości ciepłą, przyjacielską i niemal rodzinną atmosferą. I właśnie w takich okolicznościach odbyły się tegoroczne zmagania sportowe.

W zawodach, oprócz licznej grupy reprezentantów z Komisji Rejonowych ZZDR PKP i Międzyzakładowych Komisji Rejonowych ZZDR PKP, swoje drużyny wystawili zaproszeni goście z Chorwacji, Serbii, Słowenii oraz Bośni i Hercegowiny. W tym roku rozegrano zawody w trzech konkurencjach, tj.: rzut piłką do kosza, siatkówce oraz w sztandarowej już konkurencji, czyli rzucie płozem hamulcowym.

W każdej z rozegranych konkurencji rywalizacja była zacięta i pełna emocji, ale z poszanowaniem zasad fair play. Na uwagę zasługuje również fakt, iż tegoroczne zawody wspomagał system wideo-weryfikacji VAR. Nie brakowało także głośnego dopingu ze strony kibiców.

Wyniki można sprawdzić tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony