Partnerzy serwisu:

Dyżurny w Bad Aibling grał na smartfonie przed katastrofą

Łukasz Kuś 13.04.2016 455

Dyżurny w Bad Aibling grał na smartfonie przed katastrofą
fot. Aisano CC BY-SA 3.0
Dyżurny ruchu, który odpowiada za katastrofę kolejową, do której doszło w Bad Aibling tuż przed wypadkiem grał przez dłuższy czas na smartfonie – poinformowały niemieckie media.
Zdaniem prokuratury dyspozytor był zdekoncentrowany. Wg ustaleń popełnił dwa błędy – pozwolił pociągom wjechać na jeden tor i wysłał ostrzeżenie pod niewłaściwy adres.

Do katastrofy doszło na jednotorowym odcinku między Kolbermoor i Bad Aibling na linii Rosenheim – Holzkirchen. Jest to odgałęzienie szlaku kolejowego Monachium – Salzburg. O 6:40 doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów Meridian. W katastrofie zginęło 11 osób a ponad 80 zostało rannych.

Pociągi zderzyły się na odcinku, na którym maksymalna prędkość wynosi 120 km/h. Linia ta wykorzystywana jest w ruchu regionalnym, pociągi jadą w takcie godzinnym.

Pociągi oznaczone szyldem Meridian kursują między Monachium a Salzburgiem, na linii Rosenheim – Kufstein oraz Rosenheim – Holzkirchen. Meridian to marka należącego do Transdev (wcześniej Veolia Verkehr) przewoźnika Bayerische Oberlandbahn, który operuje na trasach na południe od Monachium. W 2010 Meridian wygrał przetarg na obsługę sieci „E-Netz Rosenheim” i w grudniu 2013 rozpoczął kursy na południe i na wschód od stolicy Bawarii. Przewoźnik wykorzystuje 35 pojazdów Flirt3.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony