Partnerzy serwisu:

Dymisja Stommy przyjęta. Za kolej odpowiada Adamczyk

Jakub Madrjas 30.08.2016 494

Dymisja Stommy przyjęta. Za kolej odpowiada Adamczyk
Fot. MIB
Jak udało nam się potwierdzić, dymisja wiceministra Piotra Stommy została przyjęta przez premier Beatę Szydło. Nie znamy jeszcze następcy Stommy; do czasu jego wskazania za kolej odpowiadać będzie minister Adamczyk.
Przypomnijmy: Na początku sierpnia Piotr Stomma złożył dymisję w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Była to jego osobista decyzja. Ze względu na okres wakacyjny, dymisja nie została do wczoraj rozpatrzona, a sam Piotr Stomma udał się się na zaplanowany wcześniej urlop wypoczynkowy. 

Dymisja Stommy miała być jego reakcją na niezapowiedziane zwolnienie Stefana Jareckiego dyrektora Departamentu Kolejnictwa w MIB. Obaj urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odpowiedzialni byli za nowelizację pozostawionego po rządach PO-PSL Krajowego Programu Kolejowego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

Od wczorajszego wieczora otrzymywaliśmy informacje, że premier w końcu przyjęła dymisję wiceministra. Teraz udało nam się ją potwierdzić. – Premier Beata Szydło przyjęła dymisję Piotra Stommy. Obowiązki wiceministra odpowiedzialnego za sprawy kolejnictwa, do czasu powołania następcy, przejął minister Andrzej Adamczyk – poinformowała "Rynek Kolejowy" rzeczniczka ministerstwa Elżbieta Kisil. Taka sytuacja miała miejsce nieraz: np. w grudniu 2014 roku obowiązki zwolnionego wiceministra Zbigniewa Klepackiego do czasu powołania Sławomira Żałobki przez trzy miesiące pełniła minister Maria Wasiak.

Minister Adamczyk w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" zapewnił, że cały czas prowadzi nadzór zarówno nad koleją, jak i nad Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Nie zdradził jednak nazwiska osoby, która docelowo zajmie stanowisko podsekretarza stanu ds. kolei w ministerstwie.

Piotr Stomma został wiceministrem odpowiedzialnym za kolej w listopadzie 2015 roku, zastępując związanego z poprzednią ekipą rządową Sławomira Żałobkę. Obecnie ma 63 lata, jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Od 1990 związany był z Ministerstwem Transportu. Był doradcą podsekretarza stanu w tym resorcie i pełnił obowiązki dyrektora departamentu. W 2002 r. został głównym specjalistą w Departamencie Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury, od 7 listopada 2005 do 6 maja 2006 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, a później, od listopada 2007, w Ministerstwie Transportu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony