Partnerzy serwisu:

Dwuosobowe łóżka jak w hotelu. Škoda pokazała wizualizacje wagonów dla Finów

Michał Szymajda 31.01.2023 4,4k

Dwuosobowe łóżka jak w hotelu. Škoda pokazała wizualizacje wagonów dla Finów
Graf. Skoda Group
Škoda Group pokazała, jak będą wyglądać nowe wagony dla pociągów nocnych Kolei Fińskich. Robią świetne wrażenie.
Koleje Fińskie zamówiły w spółce Skoda Transtech 9 sypialnych wagonów piętrowych oraz 8 wagonów-platform do przewozu aut pasażerów podróżujących w długich relacjach. Po raz pierwszy mieliśmy okazję obejrzeć wizualizacje kabin w wagonach piętrowych.

Wnętrza robią niesamowite wrażenie. Finowie wracają do dawno zapomnianej koncepcji przedziałów rodzinnych, z dużym, dwuosobowym łóżkiem na dolnym poziomie i leżanką na wyższym. Taki, bardzo przestronny przedział, będzie mogła wybrać np. rodzina lub para osób, które niekoniecznie chcą spać w leżankach nad sobą. – W każdym przedziale będzie toaleta, a w niektórych – także prysznic. Chcemy, by pasażerowie czuli się jak w bardzo wygodnym hotelu – napisała Skoda. Sprzyjać temu będzie szersza fińska skrajnia, która pozwala na budowę większych, a więc także bardziej przestronnych, pudeł wagonów.

Bez wątpienia to ukłon w kierunku turystów, których jest coraz więcej na linii kolejowej Helsinki – Rovaniemi. W ostatnich miesiącach pociągi na tej jedynej nocnej linii w Finlandii musiały być wzmacniane starszymi wagonami, z uwagi na sporą frekwencję. Zapadła więc decyzja o zakupie nowych dziewięciu sztuk wagonów. Zbuduje je spółka Transtech, która ma siedzibę w Finlandii. Produkcja będzie odbywać się w miejscowości Otanmäki. Obecnie Transtech jest częścią czeskiego producenta Skoda Group.

Przetarg na dostawę wagonów ogłoszono w lipcu 2021 r. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca 2025 r. Istnieje opcja zakupu kolejnych 30 wagonów sypialnych tego typu.

Więcej o kontrakcie piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony