Partnerzy serwisu:

Dwukrotnie wzrosła liczba odwołanych pociągów towarowych. Punktualność wciąż zła

Jakub Madrjas 14.08.2019 3,9k

Dwukrotnie wzrosła liczba odwołanych pociągów towarowych. Punktualność wciąż zła
Fot. Grzegorz Koclęga
Punktualność pociągów towarowych w II kwartale była odrobinę lepsza niż na początku roku. Z powrotem rośnie za to liczba pociągów odwołanych.
Urząd Transportu Kolejowego opublikował dane dotyczące punktualności pociągów towarowych w drugim kwartale 2019 r. Wyniosła ona 42,39% To odrobinę lepiej, niż w pierwszym kwartale (ok. 41%). Łącznie w pierwszym półroczu 2019 r. punktualnie do stacji końcowej dojechało prawie 42% pociągów. Warto przypomnieć, że te dane są efektem złagodzenia sposobu zliczania opóźnień przewozów towarowych. Gdyby zliczano je tak jak przed rokiem, punktualność nie przekroczyłaby 40%.

Według danych przewoźnicy kolejowi uruchomili w II kwartale ponad 111 tys. pociągów, czyli o ponad 2 tys. mniej niż w pierwszym kwartale tego roku. Do tego odwołano aż 19 532 pociągi – dwa razy więcej, niż w pierwszym kwartale tego roku. Liczba pociągów odwołanych w kwietniu, maju oraz czerwcu wyniosła kolejno 3536, 3126 oraz 3284 pociągów.

Jak podaje urząd, wśród wszystkich opóźnionych pociągów towarowych w drugim kwartale największą grupę 74,6% stanowiły pociągi, których opóźnienie przekroczyło 119 minut 59 sekund (50 tys. pociągów, czyli 44,94% uruchomionych). Innymi słowy, opóźniony o ponad dwie godziny jest wciąż niemal co drugi pociąg towarowy. Średni czas opóźnień wyniósł 583 minuty – to o 5 minut mniej niż w I kwartale. 

Szczegółowe statystyki można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony