Partnerzy serwisu:

Dwukrotnie więcej pociągów ŁKA do Warszawy

Kasper Fiszer 08.08.2016 213

Dwukrotnie więcej pociągów ŁKA do Warszawy
Pociąg ŁKA w Warszawiefot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna dwukrotnie zwiększy liczbę swoich połączeń z Łodzi do Warszawy. Póki co nadal będą one realizowane tylko w weekendy. Przewoźnik zapowiada, że cztery pary kursów uruchamiane będą w soboty i niedziele przynajmniej do połowy października.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna potwierdziła dziś oficjalnie, że niebawem zwiększy liczbę połączeń z Łodzi do Warszawy. Spółka realizuje obecnie dwie pary kursów Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska. Wszystkie pociągi uruchamiane są jedynie w dni wolne. Od przyszłego miesiąca w rozkładzie jazdy pojawią się kolejne dwie pary pociągów sobotnio-niedzielnych.

Kolejny krok ku rozbudowie oferty

– Łącznie w weekendy Łódź ze stolicą będą łączyć od 4 września cztery pary pociągów ŁKA – podsumowuje Anna Kulik z wydziału komunikacji społecznej i promocji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Z Łodzi Kaliskiej pociągi wyjadą o 6:30, 9:09, 15:07 i 17:05, z Warszawy Wschodniej zaś o 11:18, 13:13, 19:23 i 21:13 – wskazuje. ŁKA uruchomi więc dodatkowo pociąg wczesnoporanny i wczesnowieczorny w stronę Warszawy oraz przedpołudniowy i późnowieczorny w kierunku Łodzi.

To kolejna zmiana, która ma pozwolić na zwiększenie podaży miejsc w kursach łączących dwa największe miasta centralnej Polski. Niedługo po uruchomieniu pierwszych dwóch par ŁKA zwiększyła zestawienie składów do trzech jednostek. Łódzki urząd marszałkowski przygotowuje się też do ogłoszenia przetargu na zakup taboru, który pozwoliłby na uruchomienie codziennych kursów tej relacji.

Frekwencja znacznie przekracza 300 osób na kurs

Jak zaznacza Anna Kulik, póki co dwa nowe pociągi pozostaną w grafiku kursów przynajmniej do kolejnej korekty rozkładu jazdy przypadającej na 15 października. Dotychczasowe zaangażowanie ŁKA i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w utrzymanie komunikacji na linii do Warszawy każą jednak przypuszczać, że trend rozbudowy oferty przewoźników samorządowych zostanie utrzymany także w kolejnych miesiącach. UMWŁ uruchamia bowiem w tej relacji także niezależnie od kursów własnej spółki pociągi interRegio obsługiwane przez Przewozy Regionalne.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wskazuje, że zwiększenie liczby połączeń związane jest m.in. z dużą popularnością już istniejących kursów. – W każdy weekend z naszych pociągów do stolicy korzysta od 2,5 tys. do 3 tys. pasażerów – mówi przedstawicielka spółki. Oznacza to, że każdym z kursów podróżuje ok. 350 osób.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony