Partnerzy serwisu:

Dworzec w Kutnie areną walki między kibolami Legii a policją

Michał Szymajda 21.05.2018 5,1k

Dworzec w Kutnie areną walki między kibolami Legii a policją
Fot. SOK (zdjęcie ilustracyjne)
Przerwanie meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań przez chuliganów tego drugiego zespołu nie było ostatnim ani pierwszym akcentem zabawy polegającej na demolowaniu obiektów i atakowaniu policji. Niestety, zdarzył się także kolejowy wątek.
Jak zwykle przy okazji meczów ekstraklasy kibice dojeżdżają na spotkania przeciwnych drużyn komunikacją zbiorową, zazwyczaj pociągami. Np. 20 maja do Poznania wyruszyły dwa pociągi specjalne z fanami klubu z Łazienkowskiej. Te same składy wracały ze stolicy Wielkopolski do Warszawy po zakończonym spotkaniu późnym wieczorem.

Około 1:40 jeden z pociągów przejeżdżał przez stację w Kutnie, znajdującą się w trakcie modernizacji. Widząc na peronach grupę kilkudziesięciu policjantów chuligani postanowili zatrzymać pociąg za pomocą hamulca bezpieczeństwa. Wylegli na perony uzbrojeni w kije bejsbolowe, pałki i tłuczeń i zaatakowali policjantów, którzy odpowiedzieli ogniem z broni gładkolufowej. Jak powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji – starcie trwało kilkadziesiąt minut, a policji udało się zatrzymać tylko… 2 osoby, z których jedna prawdopodobnie poważnie zraniła się sama wybuchającą petardą.

Do ponownego zatrzymania pociągu doszło w Sochaczewie, gdzie także użyto hamulca bezpieczeństwa. Tutaj jednak nie doszło do starć. Pociągi uruchomiło PKP Intercity.

– Dwa pociągi PKP Intercity podstawione kibicom Legii dojechały do Warszawy Centralnej bez większych incydentów na pokładach. Jeden z tych pociągów miał dwa nieplanowane zatrzymania spowodowane użyciem hamulca bezpieczeństwa – tj. w Kutnie i Sochaczewie. W związku z przejazdem kibiców spółka nie poniosła jakichkolwiek znaczących strat – usłyszeliśmy od rzeczniczki przewoźnika, Agnieszki Serbeńskiej.

– Zdarzenie w Kutnie nie miało wpływu na ruch pociągów na linii – dodał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony