Partnerzy serwisu:

Dworzec w Jarosławiu otwarty dla podróżnych

PKP Cargo 18.03.2016 988

Dworzec w Jarosławiu otwarty dla podróżnych
fot. PKP
Zupełnie nowa przestrzeń pasażerska, gruntownie odnowiona elewacja i wnętrze dworca oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych – tak wygląda oddany w piątek do użytku dworzec w Jarosławiu.
Jak informuje PKP SA w wyniku realizowanych prac w znacznym stopniu poprawiła się organizacja przestrzeni wewnątrz budynku. W obiekcie dostępne są zarówno kolejowe, jak i autobusowe kasy biletowe. Część przestrzeni zmodernizowanego dworca (I piętro) została zagospodarowana przez władze samorządowe, SOK i PKS. Na parterze natomiast podróżni mogą skorzystać między innymi z lokali gastronomicznych i handlowych oraz poczty.

Inwestycje w wielu miejscowościach

– PKP SA od kilku lat prowadzi szeroko zakrojony program modernizacji dworców. W ostatnich latach na terenie całego kraju udało się zrealizować prawie 90 inwestycji za łączną kwotę około 1 mld zł. Dworzec w Jarosławiu to już szósty zmodernizowany obiekt oddany do użytku w woj. podkarpackim. W tym miesiącu zakończono też prace na dworcu w Dębicy – mówi Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu ds. nieruchomości w PKP SA – Dworzec w Jarosławiu to dobry przykład współpracy PKP SA z lokalnym samorządem. Znaczna część piętra budynku została wynajęta na biura urzędu miasta.

Dostępność dla wszystkich

Zmodernizowany dworzec jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem. W obiekcie znajdują się m.in.: kasa z obniżonym blatem, specjalnie przystosowane toalety, ścieżki dotykowe, tyflograficzna mapa dworca oraz pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących.

Inwestycja objęła również wymianę instalacji, zamontowanie nowoczesnego monitoringu i dynamicznego systemu informacji pasażerskiej. Ponadto utworzono parking i zamontowano stojaki rowerowe.

Koszt zrealizowanego projektu to ok. 14 mln zł netto. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych PKP SA oraz budżetu państwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony