Partnerzy serwisu:

Dworce w Chabówce i Stróżach czeka remont na ŚDM

Witold Urbanowicz 19.05.2016 317

Dworce w Chabówce i Stróżach czeka remont na ŚDM
dworzec w Chabówcefot. Nils Öberg, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA szykują remont kolejnych dworców z okazji Światowych Dni Młodzieży. Odświeżenia do końca czerwca doczekają się obiekty w Chabówce i Stróżach.
W przypadku Chabówki przewidziano odnowienie elewacji budynku dworca, remont porycia dachowego, oczyszczenie i odmalowanie stalowej konstrukcji schodów oraz wykonanie nowej nawierzchni ciągów komunikacyjnych. Prace potrwają do końca czerwca, a ich szacunkowy koszt wynosi ponad 90 tys. zł. Chabówka leży w województwie małopolskim na liniach 98 Sucha Beskidzka – Chabówka, 99 Chabówka – Zakopane i 104 Chabówka – Nowy Sącz.

Remontu doczeka się również dworzec w Stróżach. Zakres prac przewiduje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w części parterowej budynku, malowanie pozostałej stolarki okiennej, naprawę tynków zewnętrznych oraz odmalowanie elewacji. Koszt szacowany jest na ponad 100 tys. zł. Prace mają potrwać do końca czerwca. Małopolskie Stróże leżą na liniach 96 Tarnów – Leluchów oraz 109 Stróże – Krościenko.

To nie koniec zaplanowanych prac z okazji ŚDM. Estetyzacja ma objąć w sumie ponad 20 stacji i 20 dworców – głównie w województwie małopolskim.


Dworzec w Stróżach, fot. Jerzy Opioła, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony