Partnerzy serwisu:

Dworce kolejowe jednak bez sprzedaży alkoholu

Jakub Madrjas 13.12.2022 1,7k

Dworce kolejowe jednak bez sprzedaży alkoholu
zdjęcie ilustracyjnefot. PKP SA
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zaproponowali umożliwienie sprzedaży alkoholu na dworcach kolejowych i autobusowych, wycofali te zapisy z projektu ustawy deregulacyjnej.
Projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych jest procedowany od 22 września. Jak pisze money.pl, podczas posiedzenia nadzwyczajnej komisji sejmowej, obradującej nad projektem tzw. ustawy deregulacyjnej, posłowie wprowadzili autopoprawki, za pomocą których wycofali się z własnej propozycji, by zezwolić na sprzedaż alkoholu w lokalach gastronomicznych, zlokalizowanych na dworcach autobusowych i kolejowych. 

Czemu miało służyć wprowadzenie sprzedaży alkoholu na dworcach? – Zakaz sprzedaży odstrasza najemców. Widzimy, zwłaszcza po pandemii, jak wiele mamy pustej powierzchni na dworcach, a przecież musi ona na siebie zarabiać – tłumaczył Adrian Furgalski, przewodniczący Railway Business Forum. Branża od lat chciała równego traktowania w sprawie sprzedaży napojów procentowych. Alkohol można serwować m.in. w samolotach, na pokładach statków i na lotniskach. Posłowie chcieli rozszerzyć ten katalog o dworce kolejowe i autobusowe. Bez problemu można też kupić alkohol na stacjach benzynowych.

Jednak pomysł, pozytywnie oceniany przez branżę kolejową pod kątem równowagi międzygałęziowej, spotkał się również z krytyką. Wiele osób zwraca bowiem uwagę na rosnący problem alkoholizmu w Polsce.
Jak podaje money.pl, w 2021 roku Polacy wydali na alkohol prawie 45 mld zł, o 4 mld zł więcej niż rok wcześniej. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony