Partnerzy serwisu:

Dwie lokomotywy Griffin w PKP Intercity do końca roku. Łącznie będzie ich 30

Michał Szymajda 05.09.2019 11,6k

Dwie lokomotywy Griffin w PKP Intercity do końca roku. Łącznie będzie ich 30
Fot. Bartosz Szarszewski
– Do końca 2019 roku PKP Intercity otrzyma dwie lokomotywy Griffin, produkowane przez nowosądecki Newag – powiedział podczas Forum Gospodarczego w Krynicy Artur Resmer, członek zarządu PKP Intercity.
Artur Resmer brał udział w panelu „Kolej a Gospodarka”, w którym podsumował bieżące i przyszłe inwestycje PKP Intercity. Rozpoczął od istotnej informacji na temat pociągów Pendolino, o który pytał prowadzący debatę.

– Kończymy montaż internetu w pociągach Pendolino. Obecnie wifi działa na pokładzie 13 pojazdów, a do końca listopada zakończymy montaż na wszystkich – powiedział Resmer, choć nieco minął się z prawdą, bo jeden z pojazdów, który został uszkodzony podczas wypadku w Ozimku, wciąż jest naprawiany we Włoszech i w nim montaż urządzeń do bezprzewodowego internetu zostanie wykonany dopiero po powrocie naprawianego członu z Savigliano.

Ciekawsza była informacja na temat realizacji kontraktu na zakup 20 lokomotyw Griffin, które produkuje dla PKP Intercity Newag.

– Do końca roku będziemy posiadali już dwie lokomotywy Griffin – zapowiedział członek zarządu PKP Intercity. Co więcej: dodał, że opcja zakupu kolejnych 10 elektrowozów zostanie wykonana. PKP Intercity będzie więc posiadała łącznie 30 Griffinów, a pierwszą taką lokomotywę będziemy mogli obejrzeć w Gdańsku na targach Trako.

Artur Resmer podkreślił, że doświadczenia zebrane podczas próbnej eksploatacji Griffinów w 2018 roku są bardzo dobre. – Lokomotywy były lubiane przez naszych maszynistów, wykazały się dużą niezawodnością – powiedział.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony