Partnerzy serwisu:

Dwa trójczłonowe spalinowe Impulsy 2 są już w Lubuskiem

Michał Szymajda 17.11.2020 5,4k

Dwa trójczłonowe spalinowe Impulsy 2 są już w Lubuskiem
fot. Newag
16 listopada Newag dostarczył dwa trójczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne Impuls 2 dla województwa lubuskiego. Wkrótce nowe pojazdy pojadą z pasażerami.
Umowę na dostawę trójczłonowych zespołów trakcyjnych województwo lubuskie podpisało z nowosądeckim Newagiem w październiku 2018. W przetargu tylko Newag złożył ofertę. Województwo lubuskie zaakceptowało propozycję, mimo przekroczenia kosztorysu.
Dwa pojazdu są już u klienta.

Nowe pojazdy pozwolą przewozić niemal 400 pasażerów, a ponad to oferują udogodnienia dla osób z ograniczeniami ruchu. Spalinowe jednostki osiągną prędkość 130km/h i będą wozić pasażerów po liniach niezelektryfikowanych. Ponadto pojazdy są wyposażone w system PZB, który pozwala na wjazd na teren Niemiec do pierwszej stacji przygranicznej – powiedział Łukasz Mikołajczyk, rzecznik prasowy producenta taboru z Nowego Sącza.

Pojazdy wyposażone są ponadto w nowoczesny system informacji pasażerskiej, klimatyzację, wygodne siedzenia i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Spełniają najnowsze normy TSI, posiadają na pokładzie urządzenie ETCS. Całość kontraktu opiewa na kwotę 43 mln złotych.

W ostatnich dniach Newag dostarczył bardzo podobno pojazdy także do Wielkopolski. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony