Partnerzy serwisu:

Dwa pociągi towarowe zderzyły się w Niemczech [film]

Michał Szymajda 20.05.2022 3,7k

W Niemczech, na linii kolejowej pomiędzy Darmstadt i Aschaffenburgiem doszło do najechania jednego pociągu towarowego na drugi. Zginął maszynista lokomotywy, która wjechała w stojący skład.
Do wypadku doszło 19 maja rano na magistrali Darmstadt – Aschaffenburgiem, w miejscowości Dieburg. Pociąg przewożący na specjalnych platformach naczepy drogowe wypełnione napojami, najechał na tył innego składu, który stał lub poruszał się bardzo wolno.

W efekcie kolizji doszło do zmiażdżenia czoła lokomotywy najeżdżającej, w której zginął maszynista. Na razie nie wiadomo, czy doszło do zignorowania sygnalizacji nakazującej utrzymanie dystansu od poprzedniego składu czy jej awarii, policja i prokuratura rozważają też inne możliwości.

Dwutorowa linia jest kompletnie zdemolowana. Wstrzymano kursowanie pociągów regionalnych i regionalnych ekspresów między Darmstadt i Aschaffenburgiem, część z nich jedzie inną trasą, część zastępowana jest autobusami. Deutsche Bahn zapowiedziało, że w najlepszym wypadku linię uda się udrożnić we wtorek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony